Ana Sayfa Sağlık Adana sağlığına 38 uzman!

Adana sağlığına 38 uzman!

İl Sağlık Müdürü Pratisyen Hekim, maiyetindeki Kamu Hastaneleri Başkanı Doç. Dr olarak görev yapıyor.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2017 Pazartesi 08:55
Adana sağlığına 38 uzman!

- Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nün teşkilatlanma yapısı yeni düzenlenen KHK’nın tanıdığı düzenleme yetkisi çerçevesinde şekillendi ve Adana İl Sağlık Müdürü olarak atanan Ahmet Özer pratisyen hekim olarak maiyetindeki Doç. Doktorun amirliğini yapacak. Bu arada Adana İl Sağlık Müdürlüğüne 38 uzman atandı ve uzman atamasının çokluğu nedeniyle il müdürlüğü bünyesinde oda kapma yarışının başladığı belirlendi.

ODA KAPMA YARIŞI!

Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nün teşkilatlanmasının tamamlanması bazı gerçekleri de ortaya çıkardı. İl Sağlık Müdürünün pratisyen hekim olduğu Adana’da başkan olarak görev yapacak olan Doç. Dr. Orhan Görgülü Kamu Hastaneleri Başkanı olması da dikkatleri üzerine topladı. Bu arada Adana İl Sağlıkta 5 başkan, 9 başkan yardımcısı ve 38 adet de uzman kadrosu ihdas edildi. Ahmet Özer’in kendisine yakın gördüğü isimleri uzman yaptığı, il müdürlüğü bünyesinde uzmanların sayısının fazlalığı nedeniyle de oda sıkıntısı çekildiği belirtiliyor.

İŞTE BAŞKANLARIN LİSTESİ

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik ile sınıf arkadaşlığından kaynaklı yakınlığı bilinen Ahmet Özer’in şekillendirdiği yeni yapılanmada Başkan olarak şu isimler görev yapacaklar. ‘Doç. Dr.Orhan Görgülü- Kamu Hastaneleri Başkanı, Dr. Adnan Atılgan- Acil Sağlık Hizmetleri, Dr. Yakup Yılancıoğlu- Halk Sağlığı Başkanı, Dt. Süleyman Dilek- Sağlık Hizmetleri Başkanı, Enver Çelik- Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı.

BAŞKAN YARDIMCISI ATAMASI LİSTESİ

Adana İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde başkan yardımcısı olarak şu isimler görev yapacaklar. ‘Dr. Ersin Karabulut- Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı, Dr.Seyhan Mazı- Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı, Dr. Berna Acımış- Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı, Dr. Ali Tanju Altınsu- Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı, Dr. Ufuk Demirdüzen- Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı, Dr. Ahmet Yücel Comu- Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı, Ecz. Yüksel Coşkun- Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı, Gülender Tülü- Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı, Gülcan Sürer- Personel Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı

38 UZMAN ATAMASI

Adana İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilen 38 uzman ise şu isimlerden oluştu. ‘Uzm. Dr. Nazan Akçalı,Ahmet Aktürk, Çetin Deveci, Uz. Dr. Ferzan Muştu, Dr. Saadet Yener Önal, Dr. Çiğdem Çalışkan, Dr. Fadime Gük, Ecz. Ülgen Tevhide Cemiloğlu, Özlem Halefoğlu, Cihangir Karaoğlan, Aygül Özmen, Sevim Aytekin,Yeter Başarı, Tülin Eskiakgün, Özhan İdrisoğlu, Hasan Feridun Altıparmak, Neslihan Kılıçarslan, Hasan Solak, Sezen Küçükcan Ekinci, Reşan Arlıer, Ramazan Can, Celile Öztürk,Tuba Gökdöl, Şengün Kamalı, Birgül Burunkaya, Ahmet Dinler, Emin Özarslan, Tayyibe Örtlek, Müfit Karabulut, Leyla Önder, Esma Özkul, Nurten Ergüzel, Mahmut Sırkıntı, Necalettin Açıktuna, Mustafa Özdemir, Süleyman Özbahtiyar, Ayşe Yılmaz ve Reşat Güven Gökalp’

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kalbi duran kadın hayata döndürüldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık