Ana Sayfa Gündem Sağlık kuruluşundan sağlıksız sesler!

Sağlık kuruluşundan sağlıksız sesler!

Pozantı Devlet Hastanesi’ne acil el atılması gerekiyor

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2019 Salı 08:26
Sağlık kuruluşundan sağlıksız sesler!

Adana’nın Pozantı İlçesi’nde halka sağlık hizmeti veren 80.Yıl Devlet Hastanesi’nde adeta sağlıksız sesler yükselmeye başladı. 2004 yılında dönemin Kaymakamı Osman Beyazyıldız’ın eşi Dahiliye Dr. Aysel Beyazyıldız’ın kurucu hekimliğini yaparak kurulan hastanede siyasi baskıların arttığı iddia ediliyor.

İŞİN KOLAYA ‘ADANA’YA SEVK’

Yörenin sağlık ihtiyaçlarını da karşılayan Devlet Hastanesi’nde siyasi nüfusun kullanılarak adaletsiz bir yönetim anlayışının ortaya çıktığı Pozantı gündeminde büyük yer işgal ediyor. Pozantı 80. Yıl Devlet Hastanesi’nin Başhekimlik görevini uzun süredir yapan Dr. Ümit Kara’nın kendisine yapılan siyasi baskılardan bunalarak bıraktığı veya bıraktırıldığı konuşulur iken, hastane içinde gruplaşmaların yaşandığı, özellikle akşam saatlerinden sonra, hastaneye müracaat eden hastalara, yeteri kadar sağlık hizmeti verilmediği ve önemli bir bölümünün ise, Adana’daki sağlık kuruluşlarına sevk ediliyor olması da dikkatlerden kaçmıyor.

 

İKİLİ ÇEKİŞME

80. Yıl Pozantı Devlet Hastanesi Müdürlüğü için, devam etmekte olan çekişmenin en büyük olumsuzluğu, sağlık hizmetlerinin yerine getirilmemesi şeklinde oluyor.
Pozantılı vatandaşlar arasında, iddia olarak konuşulmaya devam etmekte olan bu sağlık sorumsuzluğu, hastane açısından da son derece menfi bir ortamı oluşturmaktadır. Uzun bir süreden beri, Hastanenin Baş Hemşiresi ve aynı zamanda, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olan Hediye Dilmen ile, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ayşe Avan arasında süre gelen makam çekişmesi, siyasi güç denemeleri ile devam ettiği iddia ediliyor.

BİR BAŞKA İDDİA

80. Yıl Pozantı Devlet Hastanesindeki, olumsuzluklarla ilgili bir diğer iddia ise, adeta dudak uçurtuyor. Hastanede, karı- koca olarak görev yapmakta olan, Laborant Yıldız Erkara ve Eşi Ökkeş Erkara ile ilgili imza olayındaki söylentiler eğer doğru ise, bunun gideceği adres yasalardır. Adana’daki, bazı internet ortamına düşen yayınlardan edindiğimiz bilgilere göre, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın, bu olayla ilgili olarak, soruşturma açmış olduğu şeklindedir. Yine iddialara göre, Yıldız Erkara bir süreden beri görevine gelmezken, yerine eşi Ökkeş Erkara, onun adına imza atıyor olması şeklindeki gelişmelerdir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Gürer: “Bombus arısı üreticinin dostu”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık