ÇGC

Ana Sayfa Gündem Sıraçam'da camiler temizleniyor

Sıraçam'da camiler temizleniyor

Başkan Bilal Uludağ bu konuda çok titiz davranıyor.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2018 Perşembe 10:26
Sıraçam'da camiler temizleniyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Cahit Turhan’ın 26 Eylül’de katıldığı Ankara Sanayi Odasının (ASO) meclis toplantısında yapmış olduğu konuşmada, “Tasfiye Kararnamesi’nin önümüzdeki günlerde yürürlüğe konulacağını” söylediğini belirterek, Bakan’ın “Bu kararnamenin amacı değişen, gelişen piyasa şartlarına göre, sözleşmelerin yürütülmesinde tarafların hak ve hukukunu korumak adına oluşan mağduriyeti gidermek” diye konuştuğunu anımsattı.

 

“REEL SEKTÖRÜN SORUNLARI İÇİN İNCELEME YAPILDI MI?”

            Önergesinde, ekonomik krizin etkilerinin sektörlerde olumsuz olarak hissedilmeye başlanmasının ardından, reel sektörün yaşadığı sorunlar ve bu sorunların ortadan kaldırılmasına ilişkin olarak herhangi bir değerlendirme, inceleme vb. çalışma yapılıp yapılmadığını soran Sümer, “Yapılmış ise hangi sektörler için çalışma yapılmış, hangi çözüm önerileri belirlenmiş, hangileri önergenin yanıtlandığı tarih itibarıyla hayata geçirilmiştir?Özelde inşaat sektörüne ilişkin bir değerlendirme, inceleme vb. yapılmış mıdır? Yapılmamış ise sektör temsilcilerinin ısrarla sorunları dile getirmesine rağmen yapıcı ve kalıcı önlemlerin alınmamasının gerekçesi nedir?” diye sordu.

 

KAÇ KAMU MÜTEAHHİDİ İFLASINI AÇIKLADI?

Sümer, ekonomik kriz nedeniyle mağdur olan yüklenicilerin mağduriyetlerinin kısa vadede karşılanması, yaşadıkları mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için yapılan/yapılacak çalışmaların neler olduğunun açıklanmasını isteyerek, önergesinde şu sorulara yer verdi:

“-Önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle Türkiye genelinde iflasını açıklayan ve kamu müteahhiti de olan firma sayısı kaçtır?

-İnşaat sektörü temsilcilerinin talepleri de dikkate alınarak, sektör çalışanlarının işsiz kalmaması için acil olarak alacağınız önlemler nelerdir?

-Sektörün dövize endeksli olan girdi maliyetlerinin azaltılması ve diğer sorunlarının çözülmesi için yapacağınız çalışmalar nelerdir?

-Önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Cahit Turhan’ın sözünü verdiği kararname yayınlanmış mıdır? Yayınlanmış ise sonuçları ne olmuştur, yayınlanmamış ise bu gecikmenin gerekçesi nedir?”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Magandalar sarhoştular

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık