Özcan Aladağ

81 YAŞINDAKİ AYTAÇ DURAK!


Özcan Aladağ
14 Mart 2019 Perşembe 08:34

Dün Aytaç Durak Bey bir açıklama yaparak bunu da gazetelerin haber merkezlerine gönderdi. Açıklamasını okuyunca bu yazıyı kaleme alma kararı aldım.

Yıllarca Adana Hafif Raylı Sistem Projesi konusunda sürekli eleştirilen, Adana’yı ve Adana’nın geleceğini borçlandırdığı için tenkitlerle suçlanan, meslek örgütlerinin açıklamalarından sonra AVAN Proje ile yola çıkma noktasında hatasını kabul ederek maliyeti yüksek rakamları bulan bir projeyi Adana’ya kazandırdığını kabul eden Durak ‘Metroya Cumhurbaşkanı sahip çıktı’ demiş!

Adama gülerler Sayın Durak resmen gülerler…

Cumhurbaşkanımız senin hangi eserine(!) sahip çıktı ki buna sahip çıksın. Olsa olsa senin ortaya koyduğun rezil projeleri toparlamaya, hasarını aza indirmeye çalışır. Nitekim bunu yapıyor aslında Sayın Erdoğan.

Eserin olarak mı görüyorsun Adana Hafif Raylı Sistem Projesi’ni. Buna mı sahip çıkıyor Sayın Cumhurbaşkanı…

Çok gülünç duruma düşmüşsün. 81 yaşındasın, artık konuşmalarını ve açıklamalarını da doktor kontrolünde yaptırmak ve sonrasında değerlendirmek gerekiyor.

Cumhurbaşkanına 8 yıl önce de Adana Hafif Raylı Sistem Projesi’nin devri konusunda, ikinci hattının uzatılması konusunda söz verdiğini ve bugün aynı yerde olduğunu söyleyerek örtülü olarak aslında ‘inandırıcı değil’ diyor Sayın Durak…

Ak Parti’den bir dönem belediye başkanı adayı yapılıp seçildiğinde Sayın Cumhurbaşkanının sözlerini çok iyi anlamadığı için ‘göbeğinden atıyorsa’ diyerek rest çekip sonrasında yaşadığı günleri çabuk unutmuş olacak ki, Adana Hafif Raylı Sistem Projesi konusunda göndermelerde bulunuyor.

Seyhan Oteli’nin dili olsa da, o tarihte İMO Başkanı olan Sadi Sürenkök’ün ve yönetiminin Adana Hafif Raylı Sistem Projesi’nin nasıl Adana’yı zarara koyduğunu rakamlarla anlattığı günlere ait arşivler bir ortaya çıkıp sonrasında Durak’ın kabullenmelerini şu Adanalı bir kez daha görüp hatırlasa da bazı şeyler bir kez daha halkın kafasında canlansa.

Bu kentin katlinde hiç imzası yok Sayın Durak’ın!

Bu kentin 30 yıl yerinde saymasında hiç katkısı yok Sayın Durak’ın!

Yemin ederim, 81 yaşında ve adamcağız OMBUSMAN oldu vallahi…

Fırsatını verseniz eli ayağı titreyerek belediye başkanlığı yapacak. Bu kadar hırs niçin?

Sayın Cumhurbaşkanının son Adana mitinginde söylediği sözleri anlamakta zorluk çekmiş Sayın Durak. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘bu hafif raylı sistem projesinin ikinci etabının ayağa kaldırılması gerekir. Bunu da planlamamıza aldık’ dedi.

Ne var bu açıklamada şimdi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adana’da ve Türkiye genelinde sahipleneceği o kadar proje var ki, senin Adanalılar’ı borç yükü altına saldığın kıytırık Hafif Raylı Sistem Projesi’ne sıra gelmez.

Aslında benim bu söylediklerimi, yazdıklarımı, Ak Parti’nin Adana İl Başkanı, Cumhur İttifakı’nın adayları, Ak Parti ve MHP’nin Milletvekilleri çıkıp söylemesi gerekir. İzah etmesi gerekir.

Sayın Durak’a, ‘düğün değil, bayram değil. Hayırdır? Bir şey mi dedin?’ demeleri gerekir.

Övündüğün esere bak ya Sayın Durak!

Bugün yüzde 40 verimin üzerine çıkıp çalışamayan, rantabl olmayan, para kazanmayan, yapılış şekli ile uygun olmayan, yerin altına indirilerek artan maliyet ile Adana’yı 40 yıl borçlandıran bir projeyi ve 20 yıl her siyasetçinin eleştirdiği cenazeyi bugün ayağa kaldırmaya çalışıyorsun.

Yazık vallahi…

O cenaze de ortadan kalkmaz, senin belediye başkanlığı adaylığın cenazesi de…

Hiç çırpınma, nefesini tüketme sevgili büyüğüm!

Bence bundan sonra ahret için çalış, çünkü çok lazım olacak çok!

Bırak dünyalık işleri…

Hafif Raylı Sistemi de bırak, akçeli başka işleri de…

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık