ÇGC
Özcan Aladağ

ASKİ PKK’LILARIN ELİNE GEÇMEDİ!


Özcan Aladağ
15 Nisan 2019 Pazartesi 08:29

Cuma günü ASKİ’ye genel müdür olarak Kadir Küreksiz atandı.

Seçimler öncesinde ‘CHP’li ZeydanKaralar belediye başkanı olabilmek için HDP ile anlaşmış. HDP’ye ASKİ’yi teslim edecekmiş!’ söylentileri çıkaranlar da gördüler ki ASKİ PKK’lılara değil, daha önce genel müdürlük görevi yapan Kadir Küreksiz’e teslim edildi.

Başkan Zeydan Karalar’da sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak o tarihte ‘Belediye Başkanı olur isem ASKİ Genel Müdürlüğü görevine Kadir Küreksiz’i getireceğim’ demişti.

Ve dediğini yaptı Karalar, ASKİ’ye Küreksiz atandı.

Seçim kazanmak adına siyaseten ayakları yere basmayan, doğruları yansıtmayan aleyhte tezviratlar ile yola çıkar iseniz sizin söylediklerinize kimse inanmaz. Söyledikleriniz ‘belden aşağıya vurmak’, ‘çamur atmak’ olur. Bu da size zarar getirir.

Tıpkı seçim öncesinde ASKİ’nin HDP’ye teslim edileceği tezviratı gibi…

Zeydan Karalar’a HDP’nin destek vermesi gayet doğaldı. Seçim sürecindeki HDP aday çıkarmadı Büyükşehir Belediyesi’ne. Elbette kendilerine yakın gördükleri isime oy vereceklerdi. O isim de Zeydan Karalar oldu. (Hüseyin Sözlü olma ihtimali olmadığına göre…)

Bu hafta içerisinde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin birimlerine yine atamalar yapılacak. Her atama yapıldığında Adanalı o atamanın liyakat esasına göre mi? Yoksa siyaseten mi? Yapıldığı sorusuna yanıt arayarak değerlendirmede bulunuyor.

Karalar’ın da uzun zamandır çalışarak cebinde hazır tuttuğu listeyi hayata geçirmeye başladığını görüyoruz. İnşallah Adana adına hayırlı olur. Kazanan Adana olur.

Hüseyin Sözlü döneminde işe alınan kişilere yönelik yine Hüseyin Sözlü’nün işe alıp bu kişilere amirlik yaptırdığı isimlerin son günlerde çalışanlara ‘amirlik taslaması’ anlamına gelen eziyetlerinin de ortaya çıktığını maalesef diyorum duymaya başladık. Hüseyin Sözlü yeniden belediye başkanı seçilmiş olsaydı bir yerlere gelmeyi ümit edenlerin hevesleri kursaklarında kalınca kendilerine yakın oldukları için işe alınan kişilere eziyet edecek noktaya gelen baskıyı oluşturmaları da hiç hoş değil…

Bu nedenle Zeydan Karalar Başkanın acilen cebindeki listeyi harekete geçirmesi veya tüm birimlere bir haber gönderip ‘oturun oturduğunuz yere, kimse kimseden üstün değil. Eziyet edenin gereğini yaparım’ demesi gerekiyor.

ASKİ’nin 1 milyar liraya yakın borcu var. Büyükşehir Belediyesi’nin de 4 milyar…

Etti mi toplamda 5 milyar lira…

Öde ödeyebilir isen…

Yeni yönetimin derdi tasası başka, içerde kalmış cüruf takımının derdi başka…

Ümit ederiz ki liyakatli ve üstün performansı ile hizmete yakışan isimler ile Büyükşehir Belediyesi kadrolaşması tamamlanır. Adana’nın buna acil ama çok acil ihtiyacı var… 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık