Edibe Gülnar

ASKIDA ET VE EKMEK MESELESİ


Edibe Gülnar
21 Kasım 2020 Cumartesi 08:30

Bir heves ile başladılar askıda ekmek meselesine. Bütün MHP teşkilatları harekete geçti ve MHP’li belediyeler başta olmak üzere hayırseverler kuyruğa girdi!

Sonrasında ne oldu ise birden askıda ekmekte ‘mola’ dönemi başladı. Hayırseverler de yok oldu, belediyelerde…

Ardından askıda et dönemi başladı şimdide. Adanalı kasaplardan geldi askıda et konusundaki açıklama.

İnsanların ekmek ve et alacak paralarının olmaması ne kadar acı bir durum ki askıda ekmek ve et dönemine girdik bütün hızımızla. Ekonomisi her gün dibe vuran bir şehrin yaşayanları olarak askıda ekmeğe ve ete ihtiyacı olan yüzlerce insanı görüyoruz, biliyoruz.

Hükümetin Suriyelilere gösterdiği şefkatin yüzde onunu kendi insanlarına, yurttaşına göstermesi halinde belki askıda ekmek ve et ile karşı karşıya kalmayacağız. Halkında sürekli toplayan, isteyen bir siyasi iradenin ekonomiyi düzlüğe çıkarma adına aldığı son kararların da bu yoksulluğu tamamen ortadan kaldıracağına inanmıyorum.

Mahalle bakkalını yok eden ekonomik politikalar yüzünden borç defterine yazdırmaya yüzü kalmayan halkın içine girip ne olup bittiğini ekonominin kurmaylarının bilmesi gerekiyor. AK Parti’nin milletvekilleri de artık gittikleri yerde ekonomi yüzünden halkına cevap veremez duruma geldiler. Bu da acı bir gerçek.

Muhalefetin geçtiğimiz günlerde illeri dolaşarak toplumun her kesiminden gelen ekonomik paydaşlar ile buluşmalarının ortaya çıkardığı beklentilere Hükümetin nasıl yaklaşacağını da merak ediyorum. Korona ile hayatları felç olan işçi, esnaf, sanayici, küçük işletme sahibi KOBİ’ler gibi tüm üretime, katma değere etki eden faktörlerin kendi kuruluşları dahi seslerini kısarak hareket ediyorlar.

Çıkış yolu arama adına bir gayret içinde olmadılar, olamadılar.

Durum böyle olunca da askıda ekmek ve et meselesi gibi daha çok askıda bilmem neler ortaya çıkacaktır. Aklınıza gelmeyecek kadar küçük ihtiyaç malzemelerin askıya çıkmasına ramak kaldı. Allah sonumuzu hayır eylesin diyorum ve görüşmek dileğiyle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık