ADNAN DİNİBÜTÜN

BİNALAR YIKILACAK MI?


ADNAN DİNİBÜTÜN
5 Eylül 2020 Cumartesi 08:24

Adana’da kentsel dönüşüm nedeniyle terk edilen ve 10 yıldır yıkılmayan binalarımız var. Bu binalar oturulamaz durumdalar. Bina sahipleri paralarını alıp çekilmişler bir kenara.

Başka birileri ortaya çıkıp bu boş binaları Suriyelilere kiraya vermişler. Suriyeliler de buralarda oturuyorlar. Hatta iş yeri haline getirip kayıtsız küreksiz ticaret yapıyorlar.

Bazı binaların içinde esrar, eroin içiliyor. Fuhuş yapılıyor. Etrafta o kadar çok bu şekilde yıkılmaya bekleyen bina var ki…

Özellikle Yüreğir’de Sinanpaşa’da, Yavuzlar’da bu binalar ayakta kalmak için direniyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Bey buraya kadar gelip başına bir kask taktı ve kısa zamanda bu binaları yıkacağını söyledi. Yetmedi, televizyona çıktı. Ekranda söz verdi. Binaları yıkacağını söyledi.

Maalesef bu sözler yerine gelmedi. Yavuzlar ve Sinanpaşa Mahallelerindeki kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan binaları neden yıkmazsınız? Sebep nedir? Araç mı yok? Aracın mazotu mu yok? Yoksa başka işlerinizden ona sıra mı gelmiyor?

Bunu anlamış değilim. Sayın Adana Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanına buradan bir çağrıda bulunalım. Bu görüntüler mahalleye zarar veriyor.

Sayın Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir ise TOKİ ile yazışma yaptıklarını söyleyerek konuyu üzerinden atarak Büyükşehir’i adres gösteriyor.

Durum bu…

Olan bizlere oluyor. Pislik içindeki bu ortamda yaşamaya mahkûm muyuz?

Eğer kamulaştırıp bir şekilde vatandaştan satın almış iseniz binayı yıkın ve gereğini yapın. Yapmaz iseniz ortaya çıkan bu görüntüyü halkınıza reva görmüş olursunuz.

Ümit ederim ki sesimizi duyurmuş oluruz…

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık