İBRAHİM İSPAHA

Bir devlet düşünün


İBRAHİM İSPAHA
16 Mart 2020 Pazartesi 08:10

Deprem olmuş. Çığ felaketini görmüş. Yurt içinde hainlerle, yurt dışında düşman ile savaşmış. Sağlıkla ilgili önemli sorunlar olmuş. Tüm bu saydıklarım "5" Ay içinde olmuş. Allaha şükür dimdik ayakta devletimiz.

Corono Virüsü denilen bela maalesef Türkiye’ye de sıçradı. İç ve dış hainlerin olumsuz beklentilerine karşın Cumhur Hükümeti ve Sağlık Bakanı zamanında tedbirler alarak bu belayı bertaraf etmek için olağanüstü 7-24 çalışmaktadır. Bu arada Corono virüsü nedeniyle acımasızca insafsızca zam uygulayan fırsatçılarında  Allah belasını versin zam fırsatçılarına karşın Ticaret Bakanımızın da yaptığı çalışmalar takdire şayandır.

Zam fırsatçılığı hainliktir, hırsızlıkla eş değerdir. Çalmaktır. Namussuzluk, şerefsizlik ve karaktersizliktir.

Kolonyadan makarnaya maskeden bütün acil ihtiyaç ürünlerine varana kadar acımasızca zam uygulayanlara karşı Ticaret Bakanımızın yaptığı çalışma en üst düzeyde olmakla beraber bu çalışma Adana ili düzeyinde de en yüksek yerden devam etmelidir.

Bu gözü dönmüş fırsatçılara fırsat verilmemelidir. Bu çalışmalarda Valilik ve Ticaret İl Müdürlüğü yalnız bırakılmamalıdır Yerel yönetimlerde katkı koymalıdır diye düşünüyorum.

Diğer ve önemli bir konuda insanlarımızdaki paniği anlayamıyorum Sigaradan dolayı dünyada her yıl 7 milyon insan ölüyorken sigarayı bırakmayanlar maske takarak virüsten kaçmak ve korunmak için evden çıkmıyorlar halk otobüslerine binmiyorlar. Can elbette tatlıdır ve öyle diyorsan öyle düşünüyorsan Yeşilay’ı neden dinlemiyorsun?

Netice olarak

CORONA VİRÜSÜ, korunma ile bulaşması mümkün görünmüyor. Buna rağmen bu panik niye? Maskenin korumadığını yetkililer bağıra bağıra anlatıyor, maskeyi virüs bulaşan takmalı diyorlar. Korkudan maskeli süvari olduk. Koruma tedbirleri belli, ona uyalım. Temizliğe ve hijyene dikkat edelim. 

Millet olarak bu virüsü de defedeceğiz yeter ki yetkililerimizin açıklamalarını takip edelim spekülasyaonlara inanmayalım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık