Edibe Gülnar

BÖBREK SATIŞI!


Edibe Gülnar
7 Kasım 2018 Çarşamba 08:51

İnsanın en kıymetli organlarından birisidir böbreği. Maalesef insanlar böbreklerini satışa çıkarır duruma düşmüşler!

Borç batağına düşen böbreğine sarıldı! Sosyal medyada ve birçok internet platformunda her geçen gün artan ‘satılık böbrek’ ilanına rastlamaya başladık. Böbrek alıcısı gibi konuşan muhabir ilgili satıcıya soruyor.

‘Neden böbreğinizi satıyorsunuz?’

Aldığı yanıt ‘Borçlarımı kapatmak için…’ oluyor.

Ekonominin geldiği durum bu demek istemiyorum. Bu gidişatın doğru bir yöne doğru ilerlemediğini söylemek adına bunun acilen önleminin alınması gerektiğini belirtiyorum.

Çıkış yolu bulamayan insanların son çaresi böbrek satışı gibi gösterilmesi de doğru değil, çok çirkin aksine. Böbrek satımı ve ticaretini yapan mafyaların da yıllarca bu ülkede kol gezdiklerini bildiğimiz için doğru değil diyerek bunu kabul etmenin mümkün olmadığını belirtmek istiyorum.

Çıkış yolu bulamayarak maddi imkânsızlık nedeniyle böbreğini satışa çıkarmaya yönelik ilan verecek duruma gelen insanları da anlıyorum aslında.

Halkın ekonomik durumunun bu seviyeye gelmemesi gerekiyor. Bu kadar aşırı borçlanma ve altından kalkılmaz hale gelmenin de son bulması adına ekonomiye yön verenlerin acil eylem planlarının hayata geçirilmesi gerektiğine inanıyor, alınan tedbirlerin de kısa vadede çözüm olmadığını maalesef görüyorum.

Ak Parti iktidarı döneminde halkın ekonomisinin yerinde saydığını söyleyenlere sürekli olarak genel ekonomi büyüyor diye verilen demeçleri gösterdiğimizde ‘siz sokağın sesine bakın’ uyarısını alıyorduk. Elbette sokakta ekonomik ateş var. Dün aldığınız bir ürünün fiyatını bir sonraki dönem aynı fiyattan alamıyorsunuz ve piyasadaki spekülatörler adeta akbaba gibi halkın üzerine üşüşmüşler!

Böyle de bir hakikat var ortada. Allah, ekonomisi düzgün olmayan yokluk içinde yüzen insanlarımıza kolaylıklar versin.

Elimizden gelen ancak dua etmektir. Bildiğim bir diğer konu da insanın kendi bedenindeki uzuvlarını satılığa çıkarması hiç ama hiç doğru değil. Tamamen yanlış.

Bu gibi ilanlara asla itibar etmeyin. Organ mafyasının da eline düşebilirsiniz.

Sakın ola ki hata yapmayın. Sonra yaşamınızı alt üst edersiniz, karartırsınız. Ekonomi konusunda da biraz daha sabır diyelim. İnşallah her şey düzelecek.

Bizi yönetenler öyle diyor, öyle söylüyorlar. İnanmak istiyoruz…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık