Edibe Gülnar

BÜROKRASİDEKİ DEĞİŞİKLİKLER VE ADANA


Edibe Gülnar
24 Haziran 2020 Çarşamba 08:42

Yurttaş olarak Adana bürokrasisindeki değişikliklerin şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Yeni atanan Adana Valimiz ile Emniyet Müdürümüz görevlerine başladılar. Öncelikle yeni görevleri hayırlı ve uğurlu olsun.

Kan değişikliği her zaman yenilik getirir. Heyecan katar, işletme körlüğü nedeniyle oluşan boşluğun dolmasına neden olur. Bu bir bayrak yarışıdır ve bayrağı üst noktalara taşımanın gayretidir aslında.

Bu değişikliklerin sadece Vali ve Emniyet Müdürü bazında olmayacağını önümüzdeki günlerde bazı müdürlüklerde de değişikliklerin yaşanacağına dair Adanalıların beklentileri var. Siyasi iktidar buna ne kadar izin verir onun yanıtını önümüzdeki günlerde alacağız.

Bütün siyasi iktidarlar kendileriyle çalışacak, uyum içinde olacak isimlerle yol yürümek ister. Bu her dönem böyle olmuştur. İktidarlar bunu yapar iken de muhalefet de yine her dönem bunu eleştirir. Tıpkı bugünlerde CHP’li milletvekilinin atamalar noktasındaki eleştirdikleri gibi.

Sayın milletvekilinin eleştirilerinin yerinde olmadığını düşünüyorum. CHP’li milletvekilimiz atamaları eleştirir iken, göreve getirmeleri eleştirir iken CHP’li belediyelerdeki kadro değişikliklerinin hangi kriterlere göre yapılıp neyin baz alındığını da sanırım çok iyi biliyordur. Yani iğneyi başkasına batırır iken çuvaldızı da insanın kendisine batırması gerekir.

Elbette liyakat öncelik olmalıdır. O göreve gelen veya getirilen kişinin verilen görevi layığı ile yapıp yapmayacağı konusunda emin olmak gerekir. Bunu düşünür iken geriden gelen yöneticilerin de önünün açılması, onlara imkânın tanınması gerekir. Devlette devamlılık esastır. Bunu sağlar iken de kırıp dökmemek gerekir.

Adana’nın emniyet açısından önemli bir şehir olduğunu bilmeyen yoktur. Asayiş konusunda bazı istenmeyen emniyet olaylarının da merkezi halinde olan kentimizin özellikle uyuşturucu konusunda aldığı başarı ve kat ettiği mesafe takdire şayandır. Bu konuda emniyet yetkililerine teşekkür etmek gerekiyor.

Mahallelerin sokaklarına kadar genç yaştaki evlatlarımızın uyuşturucuya müptela olup kullanır duruma gelmesini ne yazık ki üzüntü ile görüyoruz. Bu konuda emniyet güçlerinin verdiği mücadeleyi de kendi adıma önemsiyorum. Tedbirlerin giderek artırılması gerektiğini ve gençlerin de bu illetten kurtarmak adına önemli çalışmaların yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Denizli, Mithatpaşa gibi Adana’nın varoşları sayılacak ve alt gelir düzeyindeki insanların ekonomileriyle sıkıntı yaşadıkları mahallelerde ciddi emniyet tedbirlerinin alınmasının önemini bizzat yaşayanlardanım. Asayiş konusunda da biraz daha eğilim gösterilir ise halk adına iyi olur diyorum.

AK Parti’nin yeni döneme ait yenilik adına radikal kararlar alarak ilerlemesi gerektiğini düşünüyorum. Vasıflı müdür ve idarecileri Adana’ya kazandırmanın da vaktinin geldiğinin altını çizmek istiyorum. Bu vesile ile Vali ve Emniyet Müdürümüzün kentimize yeni bir ivme kazandırması dileğiyle yeni görevlerini tebrik ediyorum.

Ümit ederim ki Adana güzel günlere doğru seyir edecektir. Bunun tesisi içinde elimizden geleni hep birlikte sağlamak, yapmak durumundayız.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık