Mehmet Özler

ÇAY’I DİNLEDİKTEN SONRA


Mehmet Özler
10 Temmuz 2019 Çarşamba 04:58

Acaba Başkanlar yanlış mı  yönlendiriliyor.

Niye yazıya böyle başladım?

Adana Büyükşehir Belediye Meclis toplantısına katıldık..

Meclisi takip etmekte Basın için ayrı bir sorunda.. Oraya basın için birkaç yer ayrılmış ,  o ayrılan yerlere de birkaç arkadaş oturuyor diğerleri ayakta.. Bazen not bile alamıyoruz..

Neyse biz ana konuya dönecek olursak. Pozantı Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi Mustafa Çay gündem dışı bir konuşma yaptı. Konu belediyeden çıkarılan işçiler idi.  Başkan hem eleştirdi hem de teşekkür etti..

On gün önce bir mesajla 8 tane işçi çıkarıldı. Bu işçiler kesinlikle bankamatikçi değildi. Bunun böyle olmadığı ispatladık, ya öyle ki Bu işten çıkarılan işçiler içerisinde Personeli taşıyan şoför arkadaşta var diyor, Başkan Çay. (Burada bu işçileri çıkaranları eleştirdi. işten çıkarılan işçilerin göreve dönüşleri içinde teşekkür etti.) Ve iddiasını o kadar ileri götürdü ki,  benim ilçemde bankamatikçi var ise bu ispat edilsin ben Belediye Başkanlığından istifa edeceğim diyor.

Çay, ekmeğin siyaseti olmaz, çalışan işçiye dokunulmasın, bu haksızlıktan vazgeçelim, diyor. O zaman bundan sonra vatandaşların düşüncesi ve söyledikleri şu sözler insanın kulağında çınlıyor.

Dayısı olan,

Mesela, Belediye Meclis üyesi tanıdığı olan, torpili olan işine devam ederken (Bankamatikçi de olsa)  gerçekten işini yapan neden işten çıkarılır? Gerçi bu konu da Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Belediye Meclis Toplantısında çıkarılan işçiler için;

“ İşten çıkarılan işçilerin suçu “Cumhur ittifakına” oy vermek diye açıklama yaptı ama gerçeğin ne olduğunu bilmiyoruz.

Bu yazılanlardan sonra; acaba Birileri Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a yanlış bilgimi veriyor. Çünkü aynı meclis toplantısında Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik’te   gündem dışı söz aldığında İşçi konusunda Başkan Çay’a katıldığını söyledi.

Acaba birileri var olan Bankamatikçileri saklama içinde mi? Yok,  belediyede çalışan  personellerin  içinde böyle birileri yoksa ilgililer çıkıp böyle birileri yani bankamatikçi yok demesi lazım. Ama var ise bunlar neden takip edilip araştırılıp açığa çıkarılıp , gerekli açıklamalar yapılıp bilgi verilmez..

Hani belki Adana Büyükşehir Belediyesinden Meclis Üyesi Çay’ın şu konuşmasına nasıl bir cevap gelecek; “Çıkarılan işçilerin suçu, Cumhur İttifakına oy vermeleri”

Yakın zamanda bu söze bir cevap gelir herhalde..

Hani önceleri Padişahın yanında şu söz söylenirmiş.

“Mağrur olma Padişahım, senden büyük Allah var” ..

Acaba, Belediye Başkanlarının yanında efendim şu iş yanlış yapılıyor diye ikaz edenler yok mu?

Yoksa yanındakiler; çok yaşa başkanım mı diyorlar. Böyle değilse yukarıdaki yanlış nasıl izah edilir. Kalın sağlıcakla, selam ve dua ile..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık