SERAP BAŞKAN

ÇUKUROVA’DA ADAY ADAYI BOLLUĞU


SERAP BAŞKAN
3 Aralık 2018 Pazartesi 09:04

CHP’nin Adana’da kalesi olan Çukurova’da yerel seçimler öncesi aday adayı bolluğu yaşanıyor. 31 Mart yerel seçimleri öncesi CHP İlçe Teşkilatı’na Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuru sayısı 20’yi geçmiş durumda.  Meclis üyeliği için de başvuru sayısı ise 77.

Aday adayları arasında kimler yok ki Milletvekili adayları Rıza Mete ve Oya Tekin, Eski Milletvekili İbrahim Özdiş, Sedat Doğan, Murat Öztanrıöver, Orhan Bayram, Berfu Salıcı Yakıt, Mekin Şahin, Hasan Aslan say say bitmiyor.  İlk aklıma gelen bu isimler olduğu için bunları yazdım,  isimlerini yazamadığım aday adayları kusura bakmasınlar. Anlayacağınız CHP’li aday adayları gözlerini Çukurova’ya dikmişler.

Aday adaylarının tamamı büyük bir yarış içerisinde ve kendilerini tanıtmak için büyük çaba harcıyorlar.  Kendilerine şimdiden kolaylıklar gelsin diyelim.

Bu kadar aday adayı bolluğunun yaşandığı Çukurova adayını belirleyecek olan CHP Genel Merkezi’ne de şimdiden Allah sabırlar versin. Gerçi bazı aday adayları İlçe Teşkilatı’na yazılı başvurarak ön seçim istediklerini bildirmiş durumdalar.  CHP İlçe Başkanı Ali Uçar ve yönetim kurulu da ön seçim yapılması yönünde ortak karar aldılar. Bu yönde topladıkları 3 bin imzayı da genel merkeze ulaştırdılar.

Bence de bu kadar aday adayının bulunduğu ilçede en güzeli ön seçim yapmak.

Genel Başkan Yardımcılarından Seyit Torun bugün Adana’da olacak. İl ve ilçe teşkilatları ile bir araya gelerek son durumu değerlendirecek.  Çukurova İlçe Teşkilatı bir kez daha Seyit Torun’a ön seçim yapılması yönünde ısrarlı olduklarını dile getirecekler.

Umarım CHP Genel Merkezi Çukurova için ön seçim yapılması yönünde karar alır.

 Aksi takdirde CHP Çukurova’da kim aday gösterilirse büyük küskünlüklerin yaşanacağı kesin. Genel merkezin bunun önüne geçmek adına bu yönde karar alacağına CHP’liler kesin gözüyle de bakıyorlar.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık