Edibe Gülnar

“DOĞRU” İŞE EL ATMIŞLAR


Edibe Gülnar
13 Şubat 2020 Perşembe 08:18

Adana’nın Karataş İlçesi’ne bağlı Tabaklar Köyü’nde bir tesis kurdular. Bu tesisin kurucuları 90 yıl öncesine dayanan bir maziye sahipler.

Kurucusu Müslüm Doğru… Rahmetlik oldu…

Bıraktığı manevi mirası ile a firma bugün dördüncü jenerasyon yöneticileriyle tarla, bahçe ziraatı, hayvansal üretim, son yıllarda ise "Tarladan Sofraya" konsepti ile güvenilir katkısız tamamen doğal sadece kendi çiftliklerinin sütünden süt ürünleri üretimi yapmaktalar.

Tarla bitkileri üretim faaliyetlerini yonca, mısır ve diğer hububat grupları ile yem bitkileri olarak yapıyorlar.17 farklı çeşit mandalina, greyfurt, limon nektarın gibi ürünlerle bahçe ziraatı yapmaktalar.

Yıllar içinde büyüyen firma 2011 yılı itibarı ile 2000 büyükbaş kapasiteli damızlık süt sığırcılığı projesini hayata geçirerek kaliteli ürünlerine bir yenisini eklemiştir. Projenin gerçekleşmesi ile birlikte çiğ süt üretimi, damızlık süt sığırı yetiştiriciliği, besilik hayvan yetiştiriciliği yapılan tesislerde 200büyükbaş ile başlanan üretim "İnanç ,sevgi ve emek olarak günümüze kadar gelerek verimlilik kapasitesini 10 kat artırarak mevcut büyüklüğüne” ulaşmıştır.

Bu kadar başarının arkasında dedelerinin yani rahmetli Müslüm Doğru'nun kurduğu bir çiftlik ve şu anda oğlu Cumali Doğru ve onun oğulları Müslüm Doğru ve Mutlu Doğru ve Müslüm Doğru'nun kızı Selen Doğru ile yollarına devam eden bu şirin aile güçlü bağları ve birbirlerine olan saygıları ile bu şirketi daha da büyüteceklerine inanıyoruz.

Böylesine önemli hizmete imza atanları doğrusu kendi adıma takdir ediyorum.

Babası Müslüm Doğru'da Amerika'da eğitim almış orada yaşamış ama 26 yaşında Türkiye'ye gelip işlerinin başına geçmesi de çok güzel bir aile ilişkilerinin sonucudur.

Aynı zamanda Merkezi Ankara'da olan TÜSEDAD'ın ikinci başkanlığını yapan Müslüm Doğru ileride daha çok verimlilik ve kalite adına güzel şeyler yapacaklarının sinyalini vermektedir. Biz güzel aileye iyilikle beslenmiş yüreklerin iş dünyasının hangi sektöründe olurlarsa olsunlar insanlara ürünlerden çok sevgi le yaklaşmalarını da takdire şayan görüyorum.

Ülkedeki iş dünyasındaki ekonomik olumsuzluklarının bu sektöre de vurması aslında veya teğet geçmesi üzücü bir olay olsa da bunun altından kalkabileceklerine inanarak bu güzel aile şirketine Türkiye ekonomisine ve özellikle güzel bereketli toprakların üstünde kurulmuş Çukurova'mıza katkılar sunduğu için teşekkürler ediyorum.

İleriye dönük projelerde daha güzel başarılara imza atacaklarına inanıyorum.

Bu anlamda Adana ekonomisine katkı koyan müteşebbislere destek vermek lazım. Ben kendi adıma böylesine önemli isimleri kamuoyunun bilmesini istedim.

Yolunuz açık olsun, başarılar diliyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık