ADNAN DİNİBÜTÜN

ELEKTRİK YATIRIMI VE ADANA


ADNAN DİNİBÜTÜN
11 Ocak 2020 Cumartesi 09:25

Dün Toroslar EDAŞ yetkilileri bir resmi açıklama yaparak kış aylarına rağmen ciddi anlamda elektrik hizmetlerinin aksamamasını temin etmek amacıyla çalışmaları yoğunlaştırdıklarını ifade eden açıklamada bulundular.

Yani çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Amaç elektrik kesintilerini yaşamamak, yaşatmamak. Kurum olarak EDAŞ’ın da elektriği kesmesi hoşuna gitmiyor. Gayet doğal bunlar.

Alt yapıyı güçlendirip trafoları günün koşullarına göre ayarlamak, yetersiz gelen alanlarda elektrik sorununu çözecek önlemler almak EDAŞ’ın görevi. Bunun içinde yatırım yapılması gerekiyor. Yıllarca el atılmayan, trafolara yenilenmeyen bölgelerde aşırı elektrik yüklemesinden dolayı sürekli elektrikler kesilebiliyor. Kış şartlarını da göz önüne alan kurum ciddi yatırımlar yaptığını belirten açıklamalar yaparak insanları rahatlatıyor.

Yüreğir’deki TOKİ Konutlarının bulunduğu alanda sebebi elektrik yüklenmesine karşı eski hatlardan gelen elektriklerin yeterli kalmaması gösterilip uzun süreli bu alanda elektrik kesintisi yaşanıyor. Bu sıkıntıyı nedense bir türlü çözemediler.

Sıklıkla elektrikler kesiliyor. İnsanlar saatlerce elektrik kesintisi yüzünden soğukta adeta buz tutuyorlar.

Haberli habersiz yapılan bu kesintiler yüzünden EDAŞ’ın şikâyetlerine yapılan uyarılara bakılacak olunur ise ne demek istediğim anlaşılır.

İnsanların mağduriyetinin önlenmesi adına EDAŞ’ın gösterdiği bu özverili çalışmayı devam ettirmesi ve merkezi kontrol ve kumanda sistemini biran önce inşa ederek sıkıntıları çözmesi gerekiyor.

Bu devirde elektrik kesintilerinin artması da hiç hoş olmuyor. Ortada mağduriyetler doğuyor. Aksantaş TOKİ Konutlarının alt yapısındaki eksikliğin acilen giderilerek sıklıkla yaşanan kesintilerin son bulmasını dileyelim.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık