SERAP BAŞKAN

EMEKLİLERİN YÜZÜ YİNE GÜLMEDİ!


SERAP BAŞKAN
8 Temmuz 2019 Pazartesi 05:11

Ekonominin dalgalandığı günümüzde, art arda gelen zamlarla sarsılan emekliler, maaşlarının artacağı umudunu kurarken dağ fare doğurdu. Emekli için 2019 yılının ikinci zammı enflasyon oranlarının açıklanmasıyla netlik kazandı. Açıklanan Haziran ayı enflasyonuna göre emeklilere ne yazık ki yüzde 5-6 arasında zam yapılacak.

Milyonlarca emekli adeta hayal kırıklığı yaşadı. Anlayacağanız emeklilerimizin yüzü yine gülmedi. Bu zam oranıyla nasıl gülsün ki! Yerel seçimlerin tamamlanmasıyla çaya, şekere, doğal gaza, petrole ve elektriğe ardı ardına zam yapıldı. Zam yağmurunun duracağı da yok. Vatandaşlar arasında önümüzdeki günlerde zamların devam edeceği yönünde beklenti var.

Bu zamlar karşısında umutla beklenen maaş artışları da istenilen düzeyde olmayınca emeklilerimiz kara kara düşünmeye başladı. Maaşlarında yapılan artış, öncesinden zamlarla fazlasıyla ceplerinden çıkmıştı.

Ay sonunu getirmek için sağa sola borçlanan emeklilerin omuzlarındaki yük dahada ağırlaşacak. Emeklinin mutfağındaki yangın devam edecek. Ne zaman söneceği ise meçhul. Ağır hayat koşulları altın inim inim inleyen emeklilerin tek beklentisi maaşlarına seyyanen zammın yapılması.

Gönlüm bu talebin bir hükümet tarafından bir an önce yerine getirilmesi. Peki gerçekleşir mi? Diyecek olursanız, bence zor. Emekli maaşlarında inşallah bir düzenleme yapılır da ben yanılmış olurum. İyi haftalar.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık