ÇGC
Edibe Gülnar

ERDOĞAN KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYACAK


Edibe Gülnar
15 Nisan 2019 Pazartesi 08:30

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde başarısız olan illerdeki parti teşkilatlarına yönelik ‘kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım’ dedi ve onlara yönelik bazı kararlar aldığını ve bunu da hayata geçirdiğini söyledi.

Buna sevinmek istiyorum ama ne kadar gerçekleşir o konuda da tam anlamıyla rahat değilim.

Adana’da seçim neden kaybedildi? Sorusuna ne kadar yanıt bulundu bilinmez ama mevcut yönetim anlayışı ile her daim Adana özelinde başarısız olunur diye düşünenlerdenim.

Adana’da parti yapılanmasında yanlışlık var. Başkan Erdoğan’ın önüne bir isim götürüp koyuyorlar. Bu ismi il başkanı, ilçe başkanı yap diyerek ondan ricacı oluyorlar.

Sorun burada aslında.

Adana’nın il ve ilçe başkanları ile yöneticilerini ‘temayül’ yapmak koşulu ile seçmek lazım Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey.

Bakın son günlerde kimin il başkanı olacağı yönünde yine beklentiler yükseldi ve 4 ila beş isim konuşulmaya başlanıldı yeniden.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama bu 5 isimden birisini atayacak dahi olsanız Sayın Cumhurbaşkanım, Adana’da değişen bir şey olmayacak.

Yine kendi akrabalarına, hısımlarına imkân sağlayacaklar. Bürokrasiyi ona göre dizayn edecekler. İstenmeyen müdürler ve amirler yine kalacak. Onların yüzünden küsen insanlar partiye oy vermeyecekler.

Adana’daki sorunu bir türlü çözemeyecekler.

Asıl olan nedir biliyor musunuz? Bu Adana’nın Ak Parti teşkilatlarındaki küskünlükleri ortadan kaldıracak her kesimin içinde yer alacağı ortak bir yönetim anlayışı ortaya koymak, temayül yoklaması ile yönetici seçmektir.

Cebindeki paraya göre değil, hak ettiğine göre yönetici olması gerekir.

Ben bunu bilir, bunu söylerim.

En son olarak da küçük bir hatırlatmada bulunmak gerekiyor. Adana’nın teşkilatlarını sil baştan dizayn etmekte yarar var. Yoksa…

Daha çok Ak Parti dizini döver…

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık