Özcan Aladağ

ERDOĞAN VE BAHÇELİ ‘İŞİ BİLİYOR’…


Özcan Aladağ
11 Şubat 2019 Pazartesi 10:27

İnsanların hoşnut olacağı, mutluluk duyacağı, sevgi bağı ile bağlanacağı konularda verilen sözler, gerçekleştirilen eylemler, bu sözlerin ve uygulamaları gerçekleştirenlerin her daim arkasında durur. Onlara gönül bağı ile bağlanır.

Bu anlamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Adanalılar’a yönelik müjdeleri de önem arz ediyor. Sevgi bağlarının güçlenmesine vesile oluyor.

Devlet Bahçeli, Cumartesi günü Adana’da MHP’nin kuruluşunun 50.yılı kutlama törenlerindeki konuşmanın başında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini Ankara’dan Adana’ya gelirken telefonla aradığını belirtip “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin ismini Alparslan Türkeş Üniversitesi olarak belirlemeyi düşündüklerini söyledi. Partimizin 50. kuruluş yıldönümünde böylesine heyecan verici bir düşünce, MHP mensuplarını ve dava arkadaşlarımızı memnun etmiştir” dedi.

Alparslan Türkeş ismi Adanalılar için önemlidir. Kıymetlidir. Yıllarca Adana’ya olan gönül bağını hiç koparmayan, Adana Milletvekilliği de yapan Alparslan Türkeş’in isminin yaşatılması her Adanalı için ayrı bir kıymet taşır.

Türkeş’in isminin sadece daha önce bir bulvara verildiği Adana’da daha kıymetli bir yerde yaşatılması adına BTÜ’nün isminin Türkeş ismi ile değiştirilmesi herkesi memnun etmiştir. Cumhur İttifakı’na kızgınlığı olan insanları dahi mutlu eden bu son dakika müjdesi de gösteriyor ki, lider olmak için biraz da öngörünüzün olması gerekiyor. Toplumu mutlu edecek kararlara imza atmanız gerekiyor.

CHP’nin Adana ile ilgili bırakın bir konuda vereceği müjdeye, kendi derdine düştüğü bir ortamda Alparslan Türkeş isminin BTÜ’de anılacak olması Cumhur İttifakı’na katkı sağlar, destek veren kitlenin artmasına zemin hazırlar.

Bu anlamda emekleri geçenler teşekkür etmeyi de unutmayalım. Doğru ve yerinde bir karar ile verilen Türkeş isminin yaşatılmasının gerektiğinin de altına imzamızı atalım.

Gelelim Bahçeli’nin Adana ziyareti ve MHP’nin 50. Yaş gününe…

Adana’da ilk tohumları atılan MHP’nin kahramanlık öyküsünde benim bildiğim ve yakından tanıdığım yüzlerce Adanalı büyüklerim var. Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin yöneticiliğinden MHP’ye, MHP’den MÇP’ye ve MÇP’den 12 Eylül İhtilali sonrasında yeniden MHP’ye uzanan çetin yolda, Türkeş’e yol arkadaşlığı yapan hısım, akrabamızın da olması nedeniyle bu çetin yolu çoğu kez dinleyerek, yaşayarak gördük ve geçirdik.

Rahmetli babamın da Türkeş ile olan yol arkadaşlığını bildiğim için o günleri ve yaşananları yakından görme, duyma imkânım oldu.

Bugün büyük bir çoğunluğu hakkın rahmetine kavuşan bu güzel insanlara  da Allah’tan bir kez daha  rahmet diliyorum.

Alparslan Türkeş Üniversitemizin de vatana, millete hayırlı olması temennisinde bulunuyorum.

Emeği geçenlere teşekkürler.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık