Edibe Gülnar

ERDOĞAN’DAN BEKLENTİLERİMİZ DEMİŞTİK


Edibe Gülnar
13 Mart 2019 Çarşamba 14:07

Geçen hafta içerisinde yazdığım bir köşe yazısında Sayın Cumhurbaşkanının Adana’ya hafta sonu geleceğini ve burada yapacağı miting sırasında Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün elini kaldırıp kefil olup olmayacağını sorgulamıştım.

Adana’daki Cumhur İttifakı’nın bugünlerde en fazla buna ihtiyaç duyduğunu belirtip Adana’ya ait Sayın Erdoğan’ın müjdelerinin ne olacağını da merak ettiğimi söylemiştim.

Erdoğan’dan beklenen hamleler olarak ifade ettiğim köşe yazımda Adana’ya verilecek olan müjdelerin önemsendiğini, bunun halk nazarında önemli etkilerinin olduğunu kaleme almıştım.

Ve Sayın Erdoğan Adana’ya geldi, miting yaptı. Adana’ya ait yaptıkları hizmetleri anlattı ve bir tek vaadi oldu kente ait.

Bu vaat ‘Adana Hafif Raylı Sistem Projesi’nin ilk etabının yetersiz kaldığı ve ikinci etabının önümüzdeki dönemde gündeme alınacağı’ vaadiydi.

Yani halk arasında ‘METRO’ olarak bilinen Hafif Raylı Sistemin ikinci etabı gündeme alınacak. Yüreğir Otogarı önünde sona eren Adana Hafif Raylı Sistemin üniversiteye kadar ulaşması noktasında, stadyuma uğraması noktasında gerekli çalışmalar başlatılacak.

Bu vaat insanları ne kadar mutlu eder bilemem ama güzel bir vaat.

Bundan başkaca yeni vaatleri oldu mu Sayın Cumhurbaşkanının?

Hayır…

‘Hizmetleri yaptık, eserlerimiz ortada, 45 milyar liralık Adana hizmet aldı. Bu hizmetler devam edecek’…

Konuşmanın özeti bu aslında…

Sayın Cumhurbaşkanının Adana mitingi aslında Cumhur İttifakı ve Hüseyin Sözlü için önem arz ediyordu. AK Parti seçmenin MHP’li Hüseyin Sözlü’yü kabullenemediği, hala ittifakın tabanının oluşmadığı yönündeki spekülatif yaklaşımların sona ermesi adına Hüseyin Sözlü’nün elinin Sayın Erdoğan tarafından kaldırılması gerekiyordu. Ona kefil olunması gerekiyordu.

Bunu da Sayın Erdoğan gerçekleştirdi ve Sözlü’nün eline kaldırıp tüm Adanalılar’a da ‘bir olalım, iri olalım, diri olalım’ dedi ve Sözlü’nün etrafında tüm Ak Partililerin kenetlenmelerini istedi.

Asıl mitingin sonucu açısından bu görüntü önemliydi.

Erdoğan ‘’31 Mart günü sandıkları patlatacak mısınız?’ diye Adanalılar’a sordu. Adanalılar’dan ‘EVET’ yanıtını alan Cumhurbaşkanı ‘Allah’ınıza gurban Adana’ dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK dönemini anımsattı. Halka o tarihte televizyonlarda yayınlanan görüntüleri izletip ‘Nereden nereye’ yaklaşımı ile muhalefeti adeta çökertti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkındaki görüşlerini ortaya koydu ve haddini aşan cümleler kurmasının arkasında yatan gerçeklere değinip ‘hesabının sorulacağını’ söyledi.

Erdoğan, sağlık, ulaşım ve sanayi alanları başta olmak üzere şehrin ilçelerine yapılan hizmetleri kalem kalem sıraladı ve bunların yetersiz olduğunu, 4,5 yıl daha Cumhurbaşkanı olarak görev yapacağını ve yerel ile genel iktidarın ele ele vererek çalışacağını ifade etti.

Erdoğan, Adanalılar’ın Millet İttifakı’na gereken dersi sandıkta vermesini de istedi.

Erdoğan’ın Adana ziyareti bir adet bunu ihtiva etti.

Bakalım bu ziyaret sonrasında Adana’da ne gibi siyasi gelişmeler yaşanacak. Onu da birlikte izleyip göreceğiz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık