SERAP BAŞKAN

Esnafın umudu Ramazan alışverişi


SERAP BAŞKAN
6 Nisan 2021 Salı 08:27

Ramazan’ın başlamasına sayılı günler kaldı. Bilindiği gibi Ramazan ayı boyunca sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanacak. Bunun yanında alınan tedbirler gereği yiyecek içecek sektörü tamamen kapalı olacak. Sadece evlere servis ya da gel al usulü çalışacak. Evlerde zaman geçirileceğinden tüketimde her zamankinden fazla olacak.

İşte bu noktada Pandemi dolayısıyla bir yılı aşkın süredir zor günler yaşayan ve ayakta kalma mücadelesi veren esnafın umudu arttı. Ramazan’a sayılı günler kala da yoğun bir hazırlık içerisine girdi. Bakliyattan şekerlemeye, pideden kuru meyveye her türlü alışveriş için Pandemi de kazancı düşen esnaf Ramazan satışları için umutlu.

Esnaf vatandaşın yapacağı Ramazan alışverişine hazır olmasına hazır ama endişeleri de var. Bunların başında da merdivenaltı ürün üretimi ve satışları. Bakliyattan salçaya una, tatlıdan yufkaya, çaydan makarnaya her türlü ihtiyaç listesinde öncelikle fiyat kriteri başı çekiyor. Esnafın tek korkusu vatandaşın nerede ve nasıl hazırlandığı belli olmayan fiyatları da oldukça düşük satılan ürünlere yönelmesi.

İşte bu noktada bence vatandaşın büyük görev düşüyor. Ucuz diye bu ürünlere yönelmek yerine kaliteli ve lezzetli ürünler için esnafı tercih etmeli.

Yanı başımızda olan kötü gün dostu olan yerel esnafımız ne güne duruyor.. Buralardan alışverişinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Eğer bugüne kadar Ramazan alışverişi yapmadıysanız Pandemi de zor günler geçiren, siftah yapamadığı günler olan yerel esnafı tercih edin.

Hem kafanız rahat olur hem de zorda olan yerel esnafa destek vermiş olursunuz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık