Edibe Gülnar

GÜCE TAPANLAR


Edibe Gülnar
5 Ekim 2019 Cumartesi 08:58

Memleketin her yanını ‘güce tapanlar’ işgal etmiş. Parası ile itibari ile meslek kariyeri ile ön plana çıkanlara karşı ‘biat kültürünü’ geliştiren insan profilleri ortaya çıkmaya başlamış.

Şu sosyal medya çıktı çıkalı, kimin ne olduğunu da bilemez olduk. Yüzlerindeki maskeleriyle sosyal medyada ‘itibar avcılığı’ yapanların sayısı her geçen gün artmaya başladı. Devletin kendilerine vermiş olduğu makam ve mevkileri kötüye kullanıp insanların duygu ve düşünceleriyle oynayanlarda maalesef artış olmaya başladı.

Kariyer sahibi olduğunu bildiğiniz insanların dahi sosyal medya üzerinden ne kadar küçülüp yok olup gittiklerine tanıklık ediyorsunuz.

İtibar edilmeyecek duruma gelenlerin de aslında bir şekilde ifşa edilmeleri gerekiyor. Nezaketi elden bırakmadan kırıcı olmayarak kafanızı çevirip ‘bela ile uğraşmayayım’ diyerek görmezlikten, duymazlıktan geliyorsunuz.

Güce tapan insanlar da ‘yalakalık’ adına bu tür insanların etrafında öbeklenerek onların itibarını aslında yücelttiklerini sanıp alçaltıyorlar.

Adam hâkim olmuş, emniyet müdürü olmuş. Devlet ona makam ve mevki vermiş. İtibar kazandırmış. Ömür boyu da maaş bağlamış. Lüks bir hayat içinde yüzmesini sağlamış. Gelin görün ki bu tür alçalan insanlar bunun kıymetini bilmiyor. Sanki bu devlette yaşamıyor. Sanki bu ülkenin ekmeğini, suyunu yemiyor içmiyor.

Sosyal medya üzerinden devşirme kişilik sahibi kişilerle arkadaşlık kurup vatansever insanların üzerinde tahakküm kurmaya çalışıyorlar.

İtibar zedelenmesi içindeler.

Son günlerde özellikle sosyal medya üzerinden asıl maksatlarına ulaşmak için yalan ve yanlış ifadelerle vatansever, ülkesi için canını verecek insanlara yönelik bir karalama, onlardan faydalanma yönüne gidecek şekilde küçülecek tavırlar içine girenleri ne yazık ki sosyal medya üzerinden izliyorum.

Bu tür ahlaksız ve kişilik yoksunu insanları da görünce sosyal medyanın ne kadar kirli bir mezra olduğuna bir kez daha tanıklık ediyorum.

Siyaset tartışmasını bilmeyen, kör, sağır nitelikte kafatasçı insanlar var ne yazık ki toplumun içinde. Kirli ifadelerle saldırmadıkları kimse bırakmıyorlar.

Ben kendi adıma bu tür insanları silip atıyorum kişisel hesabımdan.

Bu ülkede yaşamak istemeyecek kadar ileri noktaya gidenleri de ‘önce dersini verip’ sonrasında silip atıyorum.

Güce tapanların da o kişilik yoksunu kişilerle olan samimiyetleriyle kendilerini baş başa bırakıyorum. Etiketlerinin hiç birini hak etmeyenlere de ‘yüzlerine kişilik yoksunu olduklarını ifade ederek’ dönüp arkamı gidiyorum.

Her zaman söylüyorum. Bu ülke hepimizin. Beğenmeyen var ise terk edip gidebilir.

Sevmeyen var ise defolup gidebilir güzel Türkiye’mizden. Ülkesini sevenlere de hakaret etme hakları böylelikle ortadan kalkar.

Kim neye tapar ise tapsın ama önce adam olsun. Devletin verdiği etiketi ve serveti, mülkü, parayı, kazancı da inkar etmeden yaşamını sürdürsün.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık