Edibe Gülnar

GÜÇLÜKLER YILDIRAMADI


Edibe Gülnar
12 Eylül 2018 Çarşamba 11:34

Bugün sizlere Seyhan Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanından söz edeceğim. Onun bir sözü var. ‘Güçlükler yıldıramaz’ diye. İşte tam da buna uyan bir profil Sayın Hacer Ceylan.

Siyaset uzun soluklu yıpratıcı vatana millete hizmet yolunda bayağı güç bir yoldur.

Bazıları bu yolda kendilerini kaybedip mevkilerde kendileri için çalışıp ceplerini doldururken siyaseti rant olarak görüp halkı unutup sadece çıkarları doğrultusunda vardırlar.

Bazıları ise varını yoğunu döküp gecesini gündüzüne katıp halkla içiçe olup sadece mazlumlar garibanlar için çalışır. Bunlar siyasetin takdir edilecek kişileridir.

Hacer Ceylan.

Şu an Ak parti Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanlığını yürütüyor.4 çocuk annesi 2 oğlan 2’si kız evladı vardır. Meşakkatli vatansever ve güçlüklerden yılmayan Ceylan, her zaman kendine şunu ilke edinmiştir. ‘Güçlükler beni yıldıramaz)

Dediği gibi bir insan Hacer Ceylan.

1993 yılında İstanbul’da Refah Partisi’nde Sayın Erdoğan ile başladı politikası.

Marmara İlahiyat Fakültesinde öğrenciyken bazı sebepler yüzünden dışarıdan bitirdi. RTE ile birebir çalışan Kâğıthane teşkilatında görev yaptı.

Mehmet Ali Şahin’in ekibinde yer aldı. Başörtüsü yüzünden ikinci üniversite Türk Dili Edebiyat Son sınıf açık öğretimi bitirdi. 2009’ta Seyhan ilçede kadın kolları başkanlığı görevini üstlendi. 2012 -2014 Ziyaeddin Yağcı il yönetim kurulu üyeliği teşkilat başkan yardımcılığını yaptı.

2014 Karaisalı Belediye Başkan aday adayı oldu tek kadın adaydı.4 yıl Din Kültür Ahlak Bilgisi öğretmenliği yaptı. 2018 Mart ayında Seyhan Kadın Kolları Başkanlığına kongre ile getirilen Hacer Ceylan buradaki görevini dört dörtlük sürdürmektedir. 96 mahallesi ile zor bir bölge olan Seyhan’da kendini sevdiren ve halkla iç içe olmaya başaran ama bazı olumsuzlukları da görmezden gelen Başkan Ceylan müşfik sevecen tavırlarıyla her zaman adından söz ettiren kişiliği ile kısa zamanda benimsenmiş ve sevilmiştir.

Seyhan’da eski yönetim ani karala görevden alınan başkanlarda halk tarafından çok sevilen insanlardı. Takdir Ankara’nın olduğu içinde yeni gelenlere kucak açan her şey vatan millet için diyen halk Seyhan’da daha iyi başarılar yakalamak adına daha çok destek vereceklerine inanıyorum. Başkanlık sistemi seçimlerinde belli bir oranda başarı sağlayan Seyhan dilerim ki yerel seçimlerde Seyhan Belediyesini alma yönünde çalışmaları ile kazanacak zaferlere imza atar. Ama ben inanıyorum ki Hacer Ceylan bu başarıyı yakalayacaktır.

İlçe Başkanı Ahmet Akan ekibi bu başarının mimarları olacaktır. Hacer Ceylan hanımefendi deneyimli siyaset hayatı insanları kırmayan güler yüzü ve her zaman dediğim gibi kucaklayıcı müşfik merhametli oluşu ile gönüllerde taht kurmuştur.

Hacer Hanımın siyaseten ileri noktalara geleceğine inananlardanım. İnşallah toparlayıcı bir özellikle bütünleşen Seyhan Ak Parti, Hacer Hanım gibi isimlerle daha güzel günlere kavuşacaktır.

Kendisini Adana kamuoyunun tanımasını istedim ve başarı dileklerinde bulunuyorum. Siyaset uzun soluklu bir iştir. Hacer Hanımda da bu uzun soluk var efendim.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık