Özcan Aladağ

İYİ BAYRAMLAR DİLEĞİYLE


Özcan Aladağ
31 Temmuz 2020 Cuma 00:04

Bugün Kurban Bayramı ve bizler bir kez daha bu kutsal değerlerimize sahip çıkmanın, dini bir vecibeyi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cenabı Allah nice Kurban Bayramlarına kavuşmamıza nasip etsin diyoruz.

Bayram dolayısıyla her türlü kırgınlıkları bir kenara bırakarak kucaklaşmamız gerekiyor. Siyasetten uzak, ülkenin her ferdinin bayram dolayısıyla birlik ve beraberlik içinde hareket ederek tek yürek olması gerekiyor.

Ben kendi adıma bayramları önemseyen bir kişiyim. Ahrete intikal etmiş yakınlarımızı da her bayramda hayır duaları ile anarak onların da bu dünyada bir insan olarak yaşayarak günahlarıyla, sevaplarıyla dünyalarını değiştirdiklerine inanıyorum. Bu nedenle de hayır dualarımızı tüm Müslüman alemi için göndermeyi de ihmal etmiyorum.

Sizler de mezarlıkları ziyaret ederek hayır dualarınızı göndermeyi ihmal etmeyin.
Elbette bayram sonrasında yaşam yine kaldığı yerden devam edecek. Bayramda kurban kesemeyen insanlarımız olacak. Elimizden geldiğince onları ihmal etmemeye çalışmalıyız. Gücümüz oranında da yardımlarımızı yaparak bayramın hikmetinden yararlanmalıyız.

Gerek Ankara genel merkez politikacıları gerekse de yerel politikacılar bayramlarda politikayı bir kenara bırakarak ‘Bugün halkım ve Allah için ne yaptım?’ sorusunu sorarak buna yanıt aramalılar. Bir vicdan muhasebesi yaparak bu soruya belirli aralıklarla da olsa cevap aramalıdırlar. En azından bu soruyu sordukları an bile bir yanlıştan dönmeyi becerebilirler.

Bayram tadında bir gün dileğiyle Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bayram sonrasında yine buluşmak dileğiyle…

Kalın sağlıcakla…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık