SERAP BAŞKAN

KARTLAR ARTIK YETERSİZ BAKİYE DİYOR!


SERAP BAŞKAN
5 Kasım 2018 Pazartesi 08:30

Kredi kartı dikkatli kullanılması gereken bankacılık hizmetidir. Kredi kartını dikkatli kullanırsanız hayatınızı kolaylaştırır, kullanmaz iseniz hayatınızı karartır. Dikkatli yani hesabınızı bilerek kullandığınız kartın dönem içinde limitinin ne kadarını kullandığını takip edip, faize düşmeden ödeme yaparsanız keyfini çıkartırsınız.

Dönem içinde ne kadar kullandığınızı takip etmezseniz hiç ummadığınız bir anda hayatınızın şokunu yaşar ve ne yapacağınızı şaşırırsınız. Hele bu şok ödeme yapacağınız kasada olursa donup kalırsınız, maazallah üzerinizde bir de nakit paranız yoksa kaynar sular başınızdan aşağıya dökülmüş gibi olur.

Hafta sonu alışveriş için gidip ödeme sırası beklediğim süper markette böyle bir olaya tanık oldum. Vatandaşın biri alışverişini yaptıktan sonra kasaya gelip aldığı ürünlerin ödemesini ödemek için cüzdanından kredi kartını çıkarıp kasiyere verdi. Kasiyer ödemeyi almak için kartı çekti ama POS makinesi ‘’yetersiz bakiye’’ diyordu. Bu durumu kart sahibine iletti. ‘’Siz bir daha deneyin yetersiz olmamalı’’ diyince kasiyer bir kez daha aynı durumla yani ‘’yetersiz’’ bakiye ile karşılaştı.

Vatandaşın itirazı devam edince bu denemeler birkaç kez daha oldu. Ancak nafile olumlu bir sonuç alınamadı.  Bunun üzerine ‘’peşin parayla alacam’’ dedi müşteri. Bu kez cüzdanında aldığı ürünlerin tamamını ödeyecek nakti çıkmayınca ister istemez bazılarını almadan bırakmak durumunda kaldı.

Son dönemde halkın geldiği durum bu. Artan hayat pahalılığı vatandaşı bu duruma getirdi. Hayat zorlaştı artık kartlar ‘’yetersiz bakiye’’ diyor. Aman siz siz olun üzerinizdeki kredi kartını dikkatli kullanın. Bugünlerde altından kalkamayacağınız borcun altına sakın girmeyin. Bizden söylemesi.

İyi haftalar.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık