Edibe Gülnar

KAZANANI YOK BU YAŞAMIN


Edibe Gülnar
10 Ağustos 2018 Cuma 08:31

Son bir haftadır cep telefonum çaldığında telefonun öbür ucundaki dostlarımdan şikâyetler alıyorum. Bu şikâyetler karşısında da bir şeyler yazmam gerektiğine inanıp konuyu kamuoyu ile paylaşmak istedim.

Beni arayan dostlarım, Ak Parti Seyhan İlçede mahalle başkanlarının görevden alınmaya başladığı şikâyeti ile karşı karşıya kaldım. Başarısız bulunan bu mahalle başkanları görevlerinden alınıp yerlerine yenileri atanıyor.

Son günlerde mahalle başkanlarıyla yapılan toplantılardan çıkan sonuçlara göre ve görevden alınmalar söz konusu olmuş.

‘Kaderin üzerinde kader vardır’ diyen Sayın Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisi olan Ak Parti’de bugün mahalle başkanlarını görevden alan iradeyi yarın öbür gün genel merkezde görevden alabilir mi?

Alabilir, mümkündür. O halde mahalle başkanlarında kabahati bulanların biraz da kendilerine bakmaları gerekmez mi?

Örneğin il ve ilçe teşkilatlarının çalışma tempolarını, başarı oranlarını, seçim grafiklerini ortaya koymaları gerekmez mi?

Bence gerekir. Bunu yapar iken de karnelerini görmemiz adına ortaya çıkan sonuçlarla Ak Parti’nin Seyhan başta olmak üzere ilçelerdeki başarısının yeniden masaya yatırılmasının gerektiğini düşünenlerdenim.

Bu yaşamın kazananı yok…

Particilik gönül işidir. Para ile pul ile yapılmaz. Maaş ile yapılmayan, bir beklentisi olmadığı halde mahalle başkanlığı yaparak partiye gönül verenleri de küstürmek iyi bir davranış değildir.

Daha güzeli yakalamak demek, suçlayarak insanları dışlamak değildir.

Gelelim ikinci önemli konumuza,

Bu hafta sonunda İYİ Parti kurultaya gidecek. Olağanüstü kurultayda kartlar yeniden karılacak.

Meral Akşener’in bir bayan olarak İYİ Parti içerisindeki etkin olan ülkücüleri tasfiye yoluna gideceği kamuoyunda çok sesli olarak dillendiriliyor.

Bunları duymaya başladık. Yani İYİ Parti, Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi çizgisine çekilecek.

Yeni yapılanma bunu gerektiriyor gibi gözükse de İYİ Parti içerisindeki ülkücü milletvekillerini de kırıp dökme başlar ise o zaman istifalar arkası arkasına gelmeye başlar.

Asıl tehlike bu gibi gözüküyor.

İYİ Parti’nin hafta sonundaki kongresinden sonra şekillenecek olan genel merkez yapılanmasının ardından il ve ilçe teşkilatları da buna göre yeniden şekillenecek.

Adana’daki İYİ Parti içerisindeki Metanet Çulhaoğlu’nun partilin il örgütünün il kuruluşu sırasında oluşturduğu kendi taraf ve etrafının ağırlığını kaybetmesi de an meselesi gibi…

Önümüzdeki günlerden itibaren bunu daha net bir şekilde konuşmaya başlayacağız.

İyi haftalar olsun. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık