ÇGC
ÖMER ALPDOĞAN

MHP'nin ölçütlerine hangi başkanlar takılacak?


ÖMER ALPDOĞAN
11 Ekim 2018 Perşembe 08:15

MHP, belediye başkan ve meclis üye adaylarını belirlemek için işi şimdiden sıkı tutuyor..

Aslında, MHP adayları belirlemek için farklı yöntemleri aynı anda kullanıyor..

Hem teşkilatlar nezdinde araştırma yapıyor, hem de kamuoyu şirketleri aracılığıyla halka kimleri aday görmek istediklerini soruyor..

Mevcut belediye başkanlarının, 2014'deki seçim öncesi yaptıkları vaadleri, halka taahhütlerini ve bu tahhütleri ne ölçüde yerine getirdiklerini gösteren raporları tek tek incelemeye alıyor..

Bunlarla yetinmeyen MHP, şimdi de 24 Haziran seçimleri öncesinde devreye soktuğu güvenlik soruşmasını yerel seçimlerde de uygulayacak..

Genel Merkezde hukukçulardan oluşturulan heyet, adayların özgeçmişlerini titiz bir incelemeden geçirecek…

Hukukçuların bu incelemesinde, FETÖ ile ilişkisi saptanan, yasa dışı eylemlerde bulunan, yüz kızartıcı bir suçu sabıkası olanlar kafadan elenecekler..

MHP, güvenlik soruşturmasını 24 Haziran seçimlerinde titizlikle uygulamıştı..

Tam 89 aday adayını FETÖ bağlantısı, eşe yönelik şiddet, dolandırıcılık gibi gerekçelerle elemişti..

Hatta bu kişiler içinde, eşine el kaldıran ancak daha sonra barıştığı belirlenen bir aday adayı bile bulunuyordu..

MHP, 24 Haziran seçimlerindeki bu ödünsüz güvenlik soruşturmasını yerel seçimde aynı ciddiyetle uygulayacak..

MHP'nin belediye başkan ve meclis üye adaylarını belirlemede çok önemli bir ölçütü de, aday adaylarının MHP'ye aidiyetleri konusu olacak..

Partiye aidet bağı zayıf olan; gönlü, eli ayağı bir başka partide bulunan; partiye yönelik imza operasyonunda başrollerde oynayan ve sonradan FETÖ'cü oldukları bariz bir şekilde açığa çıkan kişilerin MHP'yi yeniden sızmasını engellemek için elenecekler. Aday adaylarının başvuruları reddedilecek, yukarıdaki koşulları taşıdığı anlaşılan mevcut belediye başkanları aday gösterilmeyecek..

MHP'nin belediye başkan ve mevlis üyelerindeki sıkı incelemesi, FETÖ ile bağlantısı olanların kesinlikle aday gösterilmeyeceği bilgisi haliyle Adana'daki bazı başkan ve meclis üyelerinin konumunu gündeme getiriyor..

Özellikle MHP tabanı, partinin aday belirleme kriterlerinde aday olmayı engelleyecek ölçütlerin neredeyse tümünü taşıyan mevcut bazı başkan ve meclis üyelerinin önümüzdeki seçimde aday gösterilip gösterilmeyecekleri çok merak ediyor..

MHP tabanının bu hassasiyeti de boşuna değil elbette..

Malum, Adana'da MHP'nin elemede öncelik verdiği partiye aidiyet ve FETÖ bağlantılarında sınıfta kalan çok sayında belediye başkanı ve meclis  üyesi var..

Bunların kimi, malum imza operasyonunda imza attıkları gibi, başkalarını da imza atmaya zorlamışlardı..

Kimileri başında bulundukları belediyenin kadrolarını, imza operasyonunu başaramayanların kurduğu İP'liler ile doldurmuşlardı..

Kimi, Devlet Bahçeli'yi devirmek için Ankara'da tarlalarda yürümüşlerdi..

Kimileri, Bahçeli'yi devirmek yerine Amerika bülbülünü getirmek amacıyla, Adana'dan otobüslerle Ankara'daki tarlaya delege taşımışlardı..

Kimisi, başkanlıkları döneminde FETÖ'nün gazetesine ilanlar yoluyla parasal kaynak aktarmışlardı..

Kimi, Orta Asya'da otobüs duraklarında FETÖ'nün gazetesini okur gibi pozlar vererek, örgütün reklam yıldızı olmuşlardı...

Birisi de, FETÖ'cülere operasyon başlayınca hiç kimseyi teslim etmemekle övünmüşlerdi..

İşte onların durumu merak konusu oluyor..

Sadece MHP tabanının değil, tüm Adanalıların geçmişte FETÖ ile bağlantısın bildikleri, MHP'ye üyelik dışında en küçük aidiyet duygusu taşımayan; bir ayakları MHP iken diğer ayağı bir başka, bir eli bir başka partide olan bu kişiler yinedin aday gösterilirlerse MHP'ye gerçekten çok yazık olacak..

O adaylarla yaşayacakları da zafer değil yıkım ve hezimet olacaktır!..

 

************

 

HKP Genel Başkanına kedi cezası!

 

Türkiye olarak bir ilginç yargı kararına daha tanık olduk..

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut, kedi davasından hapis cezası yedi..

Mahallesindeki kedi ve sokak hayvanlarına baktığı için, bazı komşuları tarafından şikayet edilen HKP Genel başkanı Nurullah Ankut, hakkında 2010 yılında açılan "Kedi Davaları"nın altıncısı sonuçlandı..

Apartmanının çevresinde beslediği sokak hayvanlarına düşmanca davranan komşularının sürekli saldırılarına maruz kalan ve bu nedenle de birçok kez davalık olan HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut, yine apartman çevresinde kedi beslediği için kendisine ve eşine saldıran bir vatandaşın 'bıçaklama' şikâyetiyle yargılandığı davada hapis cezası aldı.

İstanbul Anadolu Adliyesinin 58’inci Asliye Ceza Mahkemesinde  görülen davada, HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut 11 ay hapis cezasına çarptırıldı. Daha öncesinde de yine hayvan düşmanlarını dövdüğü iddiasıyla Nurullah Ankut’a 8 buçuk ay ceza verilmişti. Aynı davada eşi Hacer Ankut’a ise 18 ay ceza verilmişti.

Hayvan sevgisiyle bilinen Nurullah Ankut, kendisine verilen cezayı toplumun içinde bulunduğu koşullarda nırmal karşılıyor ve "Eğer sevgi dolu bir yüreğe sahipseniz, eğer hayatın, insanların, hayvanların ve doğanın bir bütün olarak kavranması ve savunulması şiarınız olmuşsa, bu türden cezalara mahkûm edilmeniz işten bile değil" diyor..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık