Özcan Aladağ

ÖĞRETMENE SORDUM


Özcan Aladağ
5 Ocak 2021 Salı 09:01

Pandemi nedeniyle öğretmenlerin çok rahat bir dönem geçirdiklerini yakından biliyorum. Etrafımızda onlarca öğretmen olduğu için onlardan görüyorum.

Dolayısıyla bu öğretmen arkadaşlara ‘nasıl gidiyor?’ diyerek soru sorup yanıt almak istiyorum. Ve aldığım yanıtlar da ilginç oluyor.

Uzaktan erişim ile ders yaptıklarını, öğretmenliğin bu yöntem ile tadına varamadıklarını, yüz yüze eğitime geçmek için gün saydıklarını da belirtiyorlar.

Ocak ayının ilk haftasında okullarda yapılması düşünülen yüz yüze sınav konusunda da oldukça endişe taşıyorlar. Sağlık problemi nedeniyle ortaya çıkabilecek bulaş konusunu gündeme getirip öğrenci velilerinin de bu konudan rahatsızlık duyduklarını söyleyen öğretmenlerimizi bakanlık yetkilileri sanırım duyuyorlardır.

Bu arada sendikacı olarak görev yapan öğretmenlerimizle de görüşme imkânı buldum. Son olarak Rahmetli ağabeyimin cenazesi nedeniyle taziyeye gelen öğretmenlerimizin bazı şikâyetleri oldu Adana’da.

Öğretmenlerin çağrı merkezlerinde görevlendirilmesi konusu…

Bu sendikacı arkadaşlar öğretmenlerin asıl işlerinden alıkonulup gururlarının incitildiğini söylediler. Ben kendi adıma bu yoruma ve düşünceye katılmadım.

Bu işi yapan insanlar var. Sağlık teşkilatında görev yapan, 112’ye bakan görevliler var. Belediyenin 153’ünde görev yapan görevliler var. Yaptıkları iş hiç de incinecek bir iş değil. Dolayısıyla konuyu bu şekilde büyütmenin esprisi yok diye düşündüm ve bu görüşümü de dile getirdim.

Elbette herkes aynı düşünceye sahip olacak değildir.

Bunu da dile getirmek istedim. Bu görüşte bana aittir.

 

x

 

BANKACILIĞIN GÜVENİLİR OLMASI LAZIM

 

Devlet bir karar alıyor ve bunu hayata daha geçirmeden işi sulandırıp meydana çıkanlar ve vurgun peşine düşenler türüyor.

Cep telefonlarına devletin yardım yapacağını söyleyerek ‘şuraya tıkla’ butonunu oluşturup banka hesaplarına ulaşıyorlar.

Bu nedenle bankacılığın güvenilir olması lazım. İnsanların da böyle teyit edilmede, doğruluğunu ortaya koymadan bir yanlışa düşmemesi lazım diyorum. Son olarak devletin yapacağı esnaf yardımları konusuna dadandı bu vurguncular. Emniyet acilen önlem aldı ama sosyal medya hesaplarını kullanarak vurguncular harekete geçmişler. Yine can yakmaya başlamışlar. Siber Polisi, daha önce bu ve buna benzer konulardan dolaya antrenmanlı olunca olaya müdahil olmaları zor olmuyor elbette.

Aman dikkat, bankacılığı da güvenilir hale getirip vurguncuların ağına düşmeyin.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık