ÇGC
Özcan Aladağ

OYLARA ZAM GELDİ!


Özcan Aladağ
9 Ocak 2019 Çarşamba 09:16

Hayat pahalı, çarşı pazar el yakıyor. Neyi sorsanız iki katına çıkmış.

Bir tek oylara zam gelmemişti! Ona da geldi nihayet!

Yani çantada keklik değil artık oylar. Ak Parti ile MHP’nin Cumhur İttifakı’ndaki oylarını toplayınca ortaya çıkacak olan sonuç toplam oy gibi gözükmüyor.

Ha keza CHP ile İYİ Parti’nin oyları da o şehirde Millet İttifakı’nın oyu olarak belirginleşmiyor. Yani iki kere iki bu kez dört etmeyen cinsten bir matematik ile oylara zam geldi.

Sizin anlayacağınız oylar kıymetlendi. Yani oyunuzun kıymetini bilin lütfen.

Elinize geçen tek fırsatı da iyi değerlendirin. Kentinize hizmet yapar iken adil olduğunu söyleyenlerin adil olmadıklarını görüyorsanız ki bunu en iyi yaşayan sizlersiniz. O vakit sandık önünüze gelince gereğini yapın.

Son günlerde CHP içerisinde hiçbir geçerli akçesi olmayan bir ismin adını siyaseten gündeme getirmezler mi! Şaşırıyorum doğrusu.

İyi hoş, belki de adamın haberi dahi yoktur kendi adının CHP ile anıldığından. Müritleri var ya, beklenti içinde olanlar. Onun adıyla ortalığı bulandırmaya çalışıyorlar da olabilir.

Bilemem artık kimin ne kadar samimi olduğundan emin değilim. Bahsettiğim isim Zihni Aldırmaz ismi.

Bir dönemin adı çok konuşulan ve ondalık sayı ile sayılan bir oyla belediye başkan vekilliği yapan isimdir Aldırmaz.

Sonrasında üzerindeki MHP gömleğini çıkarmış bağımsız kalmış, oğlunu da MHP’den belediye meclis üyesi seçtirmiş Zihni Aldırmaz’ın ismini Seyhan CHP’de anmaya çalışanların Ordu’da İdris Naim Şahin’in ismini ön plana çıkaranlardan farkı olmasa gerekir.

Aytaç Durak’ın da yeşillendiği CHP’de ne var ise bir dönem siyasi kudreti elinde bulunduranlar Ak Parti ve MHP’de yüz bulamayınca doğru adreslerini CHP’ye çeviriyorlar.

Çevirsinler bakalım. Sonucu yakında göreceğiz.

CHP, Seyhan’da ya çok iyi bir isim çıkarıp seçimin kaderini tayin edecek. Ya da çok kötü bir isim ile seçimi Cumhur İttifakı’na armağan edecek.

Bunun ortası yok.

Adayın kim olacağını elbette tayin etmek gibi bir kudretimiz ve bu konuda da iddiamız yok. Lakin bildiğimizi de söylemekten imtina etmiyoruz.

CHP’nin Seyhan adayı Büyükşehir Belediyesine kimin başkan olacağını da tayin edecek cinsten olduğu için diyoruz ki, bu dönem oylar nasıl kıymetli ve zamlı ise adayı belirleme yöntemindeki davranış tarzı da bir o kadar önemli.

Yanlış ata oynamamak istiyor ise CHP, iyi bir jokeyi seçmeli…

At zaten yarışı kazanacak cinsten. Yani CHP iyi bir yarış atı…

Jokeyi önemli. Siz başarılı bir jokey ile iyi bir atı yarışa sürer iseniz kazanırsınız. Ganyanı da çok verir…

Benden söylemesi.

 

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık