Özcan Aladağ

PEKMEZİMİZE NE OLDU?


Özcan Aladağ
10 Ağustos 2019 Cumartesi 08:18

Yüreğir Belediyesi’nin eski başkanı olan Sayın Mahmut Çelikcan’ın basın mensuplarına vermiş olduğu bir müjde vardı geçmiş tarihte.

Adana’nın karpuzunu değerlendirip ‘Karpuz pekmezi’ imal edildiğini ve bunun da Adana ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağını söylemişti.

Örneklerini de tattırıp ‘önemli bir hizmete imza attık’ demişti.

Aradan geçen onca zamandan sonra bu pekmez işinin akıbetinin ne olduğunu öğrenmek istedim. Biraz araştırma yaptığımda pekmez işinin rafa kaldırıldığını öğrendim.

Buna da üzüldüm işin doğrusu.

Başlanan bir hizmetin arkasının gelmemesi çok doğru bir yöntem değil. Madem bu konuda bir adım atıldı, arkasının gelmesi lazımdı.

Sayın Fatih Kocaispir başkanın konudan bilgisinin olduğunu sanmıyorum. Biraz araştırma yapıldığında bu hizmetin devam etmesinin gerektiğini kendisinin de ikna olarak karar vereceğinden eminim.

Adana’da karpuz mevsimi geldi ve geçiyor bile… Nedense bir hizmeti önce başlatıyoruz, arkasını da bir türlü getirmiyoruz.

Rafa kaldırılan projenin neden rafa kaldırıldığının da izahata muhtaç olduğunu düşünüyorum. Bu konu için harcanan bir para var ortada. En nihayetinde bu para da Yüreğir halkının cebinden çıktı.

Devlette devamlılık esas ise o vakit tez elden bu konunun gündeme alınması gerektiğini düşünüyorum.

Ümit ederiz ki çok önemli bir sorun yoktur ortada ve Yüreğir adına prestij noktasına gelen bu önemli hizmetin devamı gelir. Bizler de emeği geçenlere buradan teşekkür ederiz.

Sayın Kocaispir’e de bu güzel hizmeti devam ettirmek yakışır diyelim ve herkese iyi bayramlar olsun dileklerimizle bayram sonrası görüşmek dileğiyle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık