İBRAHİM İSPAHA

Sarıçam’a öğrenci yurdu istiyoruz


İBRAHİM İSPAHA
12 Şubat 2020 Çarşamba 08:05

Mahalleriyle merkeziyle 600 Bin nüfusa sahip Türkiye’nin ilçe bazında en büyük yüzölçümüne sahip arazileri kullanışlı ve yatırıma müsait sanayi sektörü için her türlü yatırıma önü açık önemli ilçelerimizden birisidir Sarıçam İlçesi.

Tahmin yürütecek olursak 5 ila 10 yıl içerisinde Sarıçam ilçesinin nüfusu bir milyonu bulur diye düşünüyorum.

Çukurova Üniversitesi, Alparslan Türkeş Üniversitesi hepimizin bildiği üzere Sarıçam İlçesi hudutları içerisinde.

Neden Sarıçam ilçesine bir öğrenci yurdu yapılmasın?

Neden yatırımlar Sarıçam ilçesine kaydırılmasın?

Her iki üniversitede yaklaşık olarak 50-60 bin öğrenci öğrenim görmektedir. 5 bin kişilik modern bir  öğrenci yurdunun yapılması ile birlikte milyonlarca gelirin Sarıçamlılara akacağı muhakkaktır. Sarıçam ekonomisini bir nebzede olsa rahatlatacağı inancındayım.

Sarıçam ilçesine öğrenci yurdu yapılması çalışmalarının Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın ısrarla takip ettiğini hatta bu konu ile ilgili her iki üniversitenin rektörleriyle ön görüşmeler yaptığını ve görüşmelerinde devam ettiğini duyum almaktayım. Buradan Adana Ticaret Odasına-Sanayi Odasına şehrimizin iş çevrelerine seslenmek istiyorum.

Orda bir Sarıçam var. Orda bereketli topraklar var orda yatırıma müsait her şey var. Orda Sarıçam için 7-24 çalışan bir belediye başkanı var.

Gelin el ele verin Sarıçama bir öğrenci yurdu yapılması hususunda sizlerde elinizi taşın altına koyun. Gelin yatırımların Sarıçam’a yapılması ve kaydırılması için uğraş verin çalışmalar yapın iddia ediyorum ki önümüzdeki yılların parlayan yıldızı Sarıçam olacaktır. Gelin bu fırsatı kaçırmayın. 50 yıl evvelki Adana ekonomisini gözler önüne getirelim 50 yıl evvel Adana Türkiye’nin parlayan yıldızıydı.

Şimdi ise Sarıçam’ın bereketli toprakları 50 yıl evvelki Adana’nın bereketliliğini tamamlayacak ve o güzel günleri tekrar yaşatacak inancındayım. Sarıçamı yönetenlerde başta Belediye Başkanı Bilal Uludağ olmak üzere Sarıçam’daki siyasi partilerde bürokraside sivil toplum örgütlerinde ve Sarıçam halkında Sarıçam sevdasını görüyorum.

Netice olarak:

6 yıldır cansiperane ve tempolu sessiz ve gösterişten uzak Sarıçamlı için kendini ortaya atan bir belediye başkanı var Sarıçam’ın.

Partili partisiz her vatandaşı Cenabı Allah’ın yarattığı versiyonuyla hizmette ayırım yapmadan "Her Şey Sarıçamlı için" diyen diyebilen bir belediye başkanı var Sarıçam’ın.

Sarıçamlı’ya hizmetin kutsaliyetine inanmış Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve deneyimli kadrosu çabalıyor, çalışıyor. Mücadele ediyor, yeter ki sarıçamda yüzler gülsün anlayışı içerisindeler.

Sarıçamlı Bilal Uludağ’ı tanıyor, Bilal Uludağ’da onları tanıyor.

O zaman tüm İş çevreleri elinizi birazda siz taşın altına koyun Sarıçam’ın parlayan yıldız olması için el birliğiyle katkılarınızı koyun.

Sarıçamın parlayan yıldız olması demek Adana’nın ekonomi de bir üst lige çıkması demektir.

Sarıçamın parlayan yıldız olması demek Adana’nın yıldızının parlaması demek.

Farkını gösteren bir Sarıçam için hep beraber olmaya var mısınız?

İşçisi-Memuru-Esnafı-Köylüsü-İşvereni-Serbest meslek erbapları "Allah’ınıza Gurban Sarıçam" demeye ve dedirttirmeye hep beraber var mıyız?

Tüm okuyucularımıza saygı ve sevgi ile kalın diyorum.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık