Özcan Aladağ

SEYHAN İMAR A.Ş’Yİ ŞİKÂYET ETTİLER


Özcan Aladağ
9 Ekim 2019 Çarşamba 08:06

Belediyenin İmar A.Ş’sini şikâyet ettiler… Hem de şikâyet eden belediye meclis üyesi.

Şikâyetin konusu da ‘oradan pis kokular geliyor, bu pis kokuları bize yazılı olarak yanıtlayarak sorularımıza cevap verin’ oldu.

Seyhan Belediyesi’nin MHP’li Meclis Üyesi Şehmus Uçar, Seyhan İmar A.Ş’yi şikâyet etti. AYDOĞAN Reklam ve diğer reklam kuruluşlarının 2019 yılının Ocak ile Nisan ayları arasında Seyhan Belediyesi’ne kestiği faturaları irdeleyen Uçar, teknik bilgi talebinde bulunup 16 Ağustos 2019 tarihinde bir dilekçe ile konuyu meclise taşıdı. Yazılı olarak da kurumdan sordu.

35 gün geçti, yazılı cevap alamadı.

Bunun üzerine Şehmus Uçar konuyu yargıya taşıdı. İhmal, kusur, kasıt var mıdır? Bilinmez ama bu konuda pandoranın kutusu açılmış oldu.

Seyhan Belediyesi’ne reklam ajanlarının kabarık fatura kesmelerinden dolayı ortada dolaşan bu olumsuz kamuoyu oluşmasından sonra konu önce basında yer aldı. Ardından konunun ayrıntısının netleşmesi adına meclis gündemine taşındı. En nihayetinde idare ise bu konuda yazılı veya sözlü de olsa bilgi vermedi.

Olaylar böyle gelişti.

MHP’li Şehmus Uçar konuyu mecliste dile getirir iken soru cümleleri ile sormuştu bu iddiaların ayrıntılarının kendisine bildirilmesini. Meclisten sonuç alamayınca konu yargıya taşındı.

Yargıdan sonra ne olacak?

Elbette yargı konuyu inceleyecek. İlgililere bilgi ve belgeleri kendilerine ulaştırmalarını talep edecek. Yazılı olarak bu talepten sonra kimin ne kadar fatura kestiği ortaya çıkacak.

Şehmus Uçar sanırım burada hak edilmeden bazı faturaların yüksek olarak kesildiği noktasında inanca sahip olmuş. Faturaların hangi amaçla kesildiğini de bilmemekle birlikte kesilip kesilmediğini de şahsen biz bilmiyoruz. Ortada ciddi bir iddia var. Bu iddianın da netliğe kavuşması gerekir.

Seyhan Belediyesi’nin yeni dönem idaresinin hiçbir haksızlık ve yolsuzluğa geçit vermeyecek nitelikte olduğunu kendi adıma biliyor, buna da şahsen inanıyorum. Başkan Akif Akay’ın olduğu yerde ‘yolsuzluk’ kelimesine asla yerin olmadığına kalben inanıyorum. Hoş, bahse konu dönem de Sayın Akif Akay Beyi ilgilendirmeyen dönem.

Yani Akif Akay’ın göreve başlamadığı döneme ait bu iddiaların kapsamı. Geçmişe ait hesaplar konusunda da Akay ve dönemini ilgilendiren bir durum yok ortada.

Resmi yoldan savcılık konuya el atıp resmi belgeleri ister ise de Sayın Akay’ın sevk ve idaresindeki belediye gereğini yapar.

Faturayı kesenler de artık hesabını verir. Yok ortada böyle iddia edildiği üzere pis kokuları gerektiren bir durum yok ise de kamuoyu bilgilenmiş olur.

İlgili firma da böylelikle zan altında kalmaktan kurtulur.

Belki de ilgili firma hak ettiği hizmetin karşılığında fatura keserek almıştır. Ortada dolaşan iddialar zandan ileriye gidemeyecektir.

Bize de bekleyip olayı izlemek düşüyor…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık