SERAP BAŞKAN

SÖZLÜ HIZLI BAŞLADI


SERAP BAŞKAN
12 Eylül 2018 Çarşamba 11:36

Yerel seçimlere 7 ay gibi kısa bir zaman kala yerel siyasette sular ısınmaya başladı. MHP ülke genelinde bir ilki yaparak Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü yeniden aday gösterdi. Sözlü, aday gösterilir gösterilmez kollarını sıvadı ve yollara düşmeye başladı.

Ankara dönüşünde Adana Film Festivali’nin sabahki basın toplantısına katılan Sözlü, öğleden sonra da Yumurtalık ardından da Karataş ilçeleri ile bağlı mahallelere giderek vatandaşlarla bir araya geldi.  Vatandaşların sorunlarını dinleyen Sözlü, beraberindeki bürokratlara anında çözümü için talimatlar vermeyi ihmal etmedi.

Hafta sonunu da Pozantı ilçesinde vatandaşlarla geçiren Sözlü, merkezde partisinin İl Başkanı Bünyamin Avcı başkanlığında yapılan Büyükşehir Belediyesi Grup Toplantısı’na katıldı. Sözlü ve Avcı, bu toplantıda önemli mesajlarda verdi. Sözlü,  toplantıda,  “Gece-gündüz sahadayım. Malazgirt ve Ankara ziyaretimizin dışında randevu defterim de dolu olmasına rağmen Adana’da sürekli vatandaşlarımızla birlikteyim. Adana’da herhangi bir oluşuma zorunluluk hissetmeden yolumuza devam ediyoruz’’ derken yeniden seçilme konusunda kararlı olduğu yönünde duruş sergiledi.

Kamuoyunda Cumhur İttifakı’nın Adana’daki adayı olacağı söylenen Sözlü, sahalara hızlı bir giriş yaparken Belediye’deki makamını da adeta unuttu. Zorunlu olmadıkça makamına uğramayan Sözlü, anlaşılan seçimlere kadar halkın içinde olmaya kararlı.  Bizce de halkın için olmasında yarar var. En azından vatandaşın yaşadığı sorunları birinci ağızdan direkt kendisi dinliyor ve çözümü için talimatları yağdırıyor.

Sözlü başkana buradan çalışmalarında başarılar dilerken, kendisine naçizane bir öneride bulunarak İçişleri Bakanlığı’nın oluşturduğu ‘’Fahri Trafik Müfettişleri’’ gibi kendisi de güvendiği kişilerden ‘’Fahri Belediye Müfettişleri’’ oluşturmasını istiyorum. Tamam, kendisi halkın içinde olacak ama her yere yetişme olasılığı olanaksız,  vatandaşların yaşadığı sorunların tespitini Fahri Belediye Müfettişleri aracılığıyla öğrenebilir.

Bizden önermesi. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık