ÇGC
SERAP BAŞKAN

Trafik sorununa çare!


SERAP BAŞKAN
8 Nisan 2019 Pazartesi 08:29

Adana hafta sonunu bu yıl 7’incisi düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri ile dolu dolu geçirdi. Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan Portakal Çiçeği’ne katılmak için Türkiye’nin değişik kentlerinden yanı sıra yabancı uyruklu ziyaretçilerde gelmişti.

Seyahat acenteleri Cuma gününden itibaren kente adeta yerli ve yabancı ziyaretçi taşıdı. Kentin değişik noktalarında aylardan sonra yabancı ziyaretçileri görme imkânımız oldu. Otellerde yer kalmadı. Gelen ziyaretçiler yatak kapasitesi yetmeyince Mersin, Osmaniye ve Hatay gibi kentlere yönlendirildi. 2-3 günde olsa otelcilerin doluluk oranlarından dolayı yüzleri güldü. Darısı diğer günlerde de bu dolulukları yakalamalarına diyelim.

Bazı eksiklikler olmasına karşın karnaval başarılı bir şekilde gerçekleştirildi diyebiliriz. Şimdi buradan eksikliklerin en önemlisinden bahsedeceğim ne mi diyecekseniz karnaval süresince her sürücünün yaşadığı trafik çilesinden bahsedeceğim.

Kentin hemen her yönünden araçla şehir içine ulaşmak sürücüleri adeta çileden çıkardı. Yoğunluktan dolayı ambulanslara bile yol verilemez oldu.  Sürücü ve yayalar arasında yol verme konusunda tartışmalar yaşandı. Allah’tan bu tartışmalar büyümeden yatıştırıldı.

Karnaval yoğunluğunun özellikle Cuma ve Cumartesi günleri yaşanacağını düzenleme komitesinde yer alanlar biliyordu.  Keşke yoğunluğun yaşanacağı cadde ve bulvarların kapatılacağı günler öncesinden yazılı basının yanı sıra radyo ve yerel TV’lerden hazırlanan spotlar halinde vatandaşlara duyurulsaydı.  Ama yapılmadı.

Belki küçük bir eksiklik olarak değerlendirebilirsiniz ama bence çok büyük bir eksiklik.

Dilerim gelecek yıl ki karnavalda yer alacak düzenleme komitesi üyeleri bu sorunu şimdiden not defterlerine düşerek önlemlerini alırlar diyerek sözlerimi bağlarken,  karnavalı düzenleyen herkese emeklerinden dolayı da teşekkürlerimizi sunalım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık