BENDE İMAMOĞLU’NDANIM

Mehmet Özler

Mehmet Özler

İmamoğlu, Adana’nın güzel bir ilçesi.

Kozan, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli ve Aladağ ilçeleri ile kısmen Kayseri’nin ulaşımının yol güzergâhında.

Adana’ya 40 kilometrelik bir ilçe. Şirin güzel ama çok tanınmış bir ilçe değil. Bu benim Doğduğum, yani benim ilçem İmamoğlu.

*

Birde İstanbul belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu var ki,

Bizim bilmediğimiz ama bazılarının belki bildiği bu İmamoğlu neden birden fazla tanınır hale geldi.

Yani şöyle bir izlenim var ki; İlk isim açıklandığında küçük görülecek açıklamalar neden yapıldı. Mesela İmamoğlu kim ki;  küçücük bir ilçenin belediye başkanı. Ama diğer aday yani bizim adayımız Türkiye’nin Başbakanlığını yapmış biri. İşte bu küçük görülen aday nerde ise deprem etkisi yaptı.

*

 Ekrem İmamoğlu’nun başarısını  kabul edelim etmeyelim. Bu sıradan bir başarı değil. Çünkü İmamoğlu; CHP gibi siyaset yapmadı. Farklı birisi gibi..

İşte o farkı; Millete, vatandaşa dokundu. Yasin Suresini okudu. Yasin okuyan bu kişiyi CHP’li seçmen bile sevdi.

*

İmamoğlu Alışılmadık bir CHP’li gibi. Evet, öylede oldu.  Dün halka dokunan İmamoğlu bugün ise yani seçim arifesinde Devletin valisine dokundu. Dün yani ilk seçim öncesi, Kibar, nazik, nezaketle kucaklayıcı bir kampanya yürüten Ekrem İmamoğlu neden bu seçim döneminde bu kibarlık ötesi bir devletin Valisine ‘İT’ dedi demedi tartışması ile gündeme geldi.

*

İmamoğlu, dün kendi kampanyasını yürüttü. Bu kampanyada polemik yoktu, hatta seçim öncesi Daha önce polemikten uzak kaldı, uzlaşı dili vardı. Sandıktan her çıkana saygı duymalıyız ama… Dün başka bugün başka olana ne demeli?

*

Evet, benim ilçem İmamoğlu çok tanınmadı, ama CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı neden bu kadar hızlı tanındı. Evet, sizce neden?

Kalın sağlıcakla, Selam ve dua ile..12 Haziran 2019 Çarşamba 08:16

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/yazar/bende-imamoglundanim-3662.html