ADNAN DİNİBÜTÜN

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE KATILIM ORANI NEDİR?


ADNAN DİNİBÜTÜN
3 Ekim 2020 Cumartesi 07:51

Pandemi sürecinde alınan önlemler sonrasında birinci sınıflarda yüz yüze eğitime başlanıldı. Adana’da bu eğitime katılım oranının kaç olduğunu doğrusu merak ediyoruz.

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri kamuoyunu bilgilendirecek çok önemli açıklamaları yapmaktan biraz uzak duruyorlar. Sanırım yerlerine Sayın Bakan yapıyor olacak ki çok teknik konulara girmeden genelde okul, sınıf, derslik, inşaat gibi ana başlıklarda ayda yılda bir açıklama yapıyorlar.
Türkiye genelinde 21 Eylül tarihi itibarıyla uyum haftası kapsamında ana okul ve birinci sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı.

İlk hafta bir gün ders başı yaparak okul sıralarıyla tanışan minikler, sonraki haftalarda iki gün olmak üzere eğitimlerine devam etti.

Bakanlık tarafından velilerin çocuklarını yüz yüze eğitime gönderme kararında velilere serbestlik tanındı.

Adana’daki toplam ilkokullarda yüz yüze eğitime kaç birinci sınıf öğrencisi katıldı. Velilerin güven oranı nedir?

Örneğin rakamlar yüzde 80’i bulmuş mudur? Yoksa daha mı alt noktalardadır. Bir Adanalı olarak bunu merak ediyorum.

Bu arada yüz yüze eğitimin yanı sıra öğrencilerin EBA TV ve EBA web uygulamaları da devam ediyor.

Sayın Milli Eğitim Müdürü bu eğitimlerde de çekilen sıkıntıların neler olduğunu, yaşanıp yaşanmayan sıkıntı konusunda basını ve kamuoyunu bilgilendirmesi gerekir diye düşünüyorum.

Buradan hatırlatmış olalım Sayın Müdür Beye…

Okullardaki öğretmenlerin, idarecilerin bu uygulamadan ne kadar memnun olup olmadıklarını da merak ediyorum desem sanırım devlet memuru olarak onların böyle bir memnuniyetlerini dile getirme gibi serbestliklerinin olmadığını bildiğimden düşüncemden vazgeçiyorum!

Tüm öğrencilere başarılar diliyorum yeni öğretim yılında!


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık